додому Новини Тернополяни скаржаться на чергове подорожчання хліба

Тернополяни скаржаться на чергове подорожчання хліба

435

Тернополяни скаржаться на чергове подорожчання хліба. Ціни підняв місцевий виробник – товариство "Тернопільхлібпром". У Тернопільському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України кажуть, це подорожчання – продовження березневого, про яке виробник попереджав.

Це колись хліб можна було вибирати лише за смаком. Тепер доводиться і за вартістю. Адже те, що вчора ви купували буханець за однією ціною, зовсім не означає, що нині він коштуватиме стільки ж, кажуть покупці.

Чергове подорожчання хліба у квітні підтверджують і продавці. Замовлення роблять стабільні, бо товар ходовий, от тільки в цінах стабільності не бачать.

Лілія Сарняк, продавець: "Хліб сьогодні і справді подорожчав. Якщо вчора коштував 4,40, сьогодні – 4,85. Люди і справді скаржаться".

Скаржаться і запитують про подорожчання у продавців. А ті й самі не знають. Кажуть, ціни підняв лише один з виробників – "Тернопільхлібпром". Хліб, який привозять з інших пекарень, не дорожчав. Ситуацію пояснюють у Тернопільському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України. Кажуть, це подорожчання – продовження березневого. Тоді підприємство підняло ціни на частину виробів, тепер – на інші, які не дорожчали з 2011 року.

Обгрунтував виробник і підстави подорожчання. Основна – зросли витрати на газ, електроенергію та воду, пальне, борошно та зарплату. Колись підприємство будо в області монополістом, постачало більше третини від загальної потреби хліба. За останні десять років виробництво скоротилось вчетверо. Подорожчання було необхідне, аби робота підприємства була рентабельною. Ціни на хліб зросли в середньому на 6%. Чи економічно обгрунтоване таке зростання, визначить і Держінспекція з контролю за цінами в Тернопільській області.