додому суспільство Тернополяни розповіли TV-4 про київський “Євромайдан”

Тернополяни розповіли TV-4 про київський “Євромайдан”

858

Чимало тернополян та мешканців нашої області і серед учасників акцій протесту проти зриву підписання угоди про асоціацію з  ЄС, в Києві, на майдані Незалежності та Європейській площі. Про  те, що відбувається на Євромайдані в Києві, про сутички мітингувальників з міліцією, про побут в наметових містечках та настрої в Києві тернополяни розповіли телефоном нашому кореспонденту Руслані Гриньо.

Мешканець Тернопільщини Василь Мудло в Києві протестує проти рішення уряду призупинити процес підготовки до асоціації з Євросоюзом з суботи. Під час акцій протесту в Києві було чимало провокацій та сутичок з міліцією, каже Василь. Хлопець розповідає про останню сьогоднішню сутичку, свідком якої став – біля Кабінету Міністрів України.

Василь  Мудло, учасник Євромайдану в Києві: “Під час пікету – виїжджала машина одного із чиновників, які працюють в Кабміні. Люди перегородили дорогу і почали кричати “Ганьба”. І тоді прибігли беркутівці, які почали виштовхувати людей, кидати їх в землю, копати. Після чого учасники почали розбирати плитку на майдані, під Кабміном і жбурляти нею в правоохоронні органи. Після цього правоохоронні органи оділи противогази і використали сльозогінний газ – дуже багато людей постраждало”.

Наметів на майдані Незалежності у Києві немає. Їх розгорнули на європейській площі. Там учасники акцій протесту можуть зігрітися, кияни, каже тернополянин Василь, допомогають чим можуть.

Василь Мудло, учасник “Євромайдану” в Києві: “Кожен допомогає одне одному по мірі можливості. Хтось приносить теплі речі, теплі рукавички, шапки. Хтось приносить їжу”.

Сьогодні на майдані Незалежності майже не було політичної символіки, люди виходять на вулиці Києва з українськими прапорами аби виступити за підписання угоди про асоціацію з ЄС, каже ще одна учасниця Євромайдану з Тернопільщини Леся Чернець.

Леся Чернець, учасниця “Євромайдану” в Києві: “Кожну людину, яка стоїть на майдані чи приїхали у Київ в неділю,їх об’єднує одне: український народ хоче сказати, що не можна з ним не рахуватися, ми не мовчимо і влада має зважати на нашу думку, і ще одне – нам з Росією не по дорозі. Віримо в перемогу, віримо в український народ, бо якби ми не вірили, то б нас не було тут у Києві”.

ПОДИВИТИСЬ, ЯК ВІДБУВАВСЯ ЄВРОМАЙДАН У ТЕРНОПОЛІ, МОЖНА ТУТ