додому суспільство Тернополяни різного віку масово збираються на Київ

Тернополяни різного віку масово збираються на Київ

366

Три автобуси правоохоронців з Тернополя поїхали на Київ у неділю, 19 січня. Їх намагались зупинити тернопільські активісти, серед них Степан Барна. Депутат нині розповів, як відбувалось блокування. Активісти автівками намагались наздогнати автобуси, обидві спроби закінчились невдало. У Кременці тернополян зупинили інспектори ДАІ. Автобуси з міліціонерами відірвалися.

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "Ми вже просто вдогонку за ними їхали і просто їх блокували. Справа в тім, що це не просто так, хлопців крутили, мене наприклад в фосу скинули, я вже там белемкався, але сили були просто нерівні, 10 людей проти 30 спецпризначенців. Вони були в автобусах, аж до тої пори, коли просто в Кременці нам перегородили дорогу".

Люди, які зупинили активістів, на прохання депутата обласної ради не представлялись. А сьогодні вранці до деяких учасників нічних подій вже телефонували.

Пан Юрій, тернопільський активіст: "Я додому приїхав буквально 5 година ночі, сьогодні вранці по місці приписки,  а я приписаний в мами, але не проживаю з мамою. Дзвонить мама, що Юра тебе шукають, дзвонять з міліції, де ти, що ти вроді причасний до ДТП. Але мама кинула трубку, сказала, що машина була на приколі, і от все що я можу сказати. Ми будемо тут збиратися і виїжджати, ми допустимо будемо виїжджати на Київ поїздом, а дальші дії будемо бачити по ситуації".

Сьогодні вранці люди збирались біля військового намету на Театральному майдані Тернополя. За годину – 35 активістів у списку на Київ. Їдуть люди різного віку.

Тернополянин: "Я їду по своїх переконаннях, щоб підтримати майдан, і своєю підтримкою, перебуттям там, бути з народом України і добитись чогось кращого від цих подій, які зараз відбуваються і просто бути байдужим, я рахую, що це неправильно".

Пані Лариса, записує на Київ: "Людей було дуже багато зранку, всі хочуть їхати, всі записуються, автобуси формуються і тільки набирається – відразу відправляємо. Всі хочуть щось робити. І дуже багато хочуть їхати".

Чимало тернополян приймають рішення їхати потягами. Зі слів Степана Барни, у поїзді менша ймовірність, що дорогою до Києва траплятимуться блок-пости.