Головна суспільство Тернополяни нарікають на холодні батареї або занадто гарячі

Тернополяни нарікають на холодні батареї або занадто гарячі

296

Цьогорічний опалювальний період у Тернополі офіційно розпочали 1 жовтня, однак не у всіх квартирах до сьогодні, 14 жовтня, прогрілись батареї. На холод у багатоповерхівках нарікає чимало тернополян. Проте, є й такі мешканці, які розповідають, що батареї у квартирах занадто гарячі. Як пояснюють все це у комунальному підприємстві "Тернопільміськтеплокомуненерго"?

Опалювальний сезон почали цього року у Тернополі 1 жовтня, однак це зовсім не означає, що відразу того ж дня у домівках тернополян стало тепло.

Андрій Чумак, директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "Звичайно, ми не змогли в квартирах забезпечити якість відразу з 1 жовтня. Це пов'язано з технічною будовою наших систем внутрішніх. Ми змушені достатньо довго проводити випуск повітря".

Якщо у вас батареї досі холодні, насамперед варто перевірити, чи нагріті труби, що підводять тепло до батарей, поговорити із сусідами зверху і знизу. І якщо у них в квартирах тепло, тоді холодні батареї опалення у вашій квартирі є наслідком поганої циркуляції в них теплоносія. Якщо холодні батареї опалення розташовані одна над одною по всьому стояку будинку, то швидше за все вони завоздушені. Причина може бути й інша: відповідно до графіку регулювання теплопостачання, комунальне підприємство, зважаючи на середньодобову температуру за вікном, може самостійно збільшувати або зменшувати тиск теплоносія.

Андрій Чумак, директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "До останніх трьох діб у нас температура була середня нижче восьми градусів, тобто до п"ятниці практично включно, це означає, що опалювальний період мав би тривати. Але вона коливалась серйозно від дня до ночі. Тобто нема сенсу підтримувати високу температуру теплоносія, коли температура на вулиці достатньо висока. Ми, виходячи з графіку регулювання, понижуємо температуру теплоносія. Графік регулювання в нас зафіксований на рівні держави, відповідно до якої в залежності від температури повітря понижується температура аж до 30 градусів, людям здається, що батареї холодні в зв'язку з тим, що холодніше від температури тіла, але холодніше на дворі, то ми підвищуємо температуру".

Проте, є й такі мешканці, які розповідають, що батареї у квартирах занадто теплі. Тут проблема у відсутності автоматичного режиму, це Андрій Чумак називає одним з великих недоліків.

Андрій Чумак, директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "Там де ми подаємо гарячу воду, ми змушені тримати температуру теплоносія високу, для того, щоб підігрівати гарачу воду. Ми просто вчасно вручну, тому що скажемо школи, садки, вони зараз в автоматичному режимі працюють і ми можемо з диспетчерської станції за півгодини вирішити всі проблеми. А в нас є автоматичні центральні пункти, які обслуговують 10-12 будівель, ми там можемо також автоматично, а от там, де ми не зуміли, незнайшли коштів встановити таке обладнання ми це робимо вручну. І можливо навіть не з вини песроналу, а через те, що ми просто не встигаємо".

Навіть якщо погода буде сприятливою наступних кілька днів, опалювальний період у Тернополі не припинятимуть.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here