додому надзвичайне Тернополяни на Театральному майдані оголосили свої вимоги та план дій

Тернополяни на Театральному майдані оголосили свої вимоги та план дій

497

Після кривавої ночі «Євромайдану» в Києві – саме так називають ніч на 30 листопада, обуренню українців не має меж. Сьогодні один з учасників тих подій, мешканець Тернопільщини Василь Мудло розповів: більше півтори тисячі беркутівців близько 4 ранку оточили людей. Спочатку вони застосували сльозогінний газ, кидали димові шашки, також використовували шумові гранати. Таким чином, каже Василь, беркутівці намагалися дезорієнтувати учасників «Євромайдану».

Далі відбулася так звана «чистка» – били усіх підряд – дівчат, хлопців, старших людей.  Тернополяни сьогодні також висловили своє обурення подіям в Києві. Люди зібралися на Театральному майдані. До них долучаються лідери та члени громадських організацій міста.Тепер вимоги "Євромайдану" в Тернополі більш радикальніші.

Опитування: "- Треба йти людям збиратися і гнати таку владу геть. Бо з такою владою майбутнього в нас не буде. Цей уряд і Президент нас зрадив. А зрадників треба привселюдно виставляти на площі, не по тюрмах ховати, а треба, щоб їх люди карали".

" – Тепер в нас вимога одна – цю владу, вона повинна дотримуватися законів, які писані не тільки для нас, а й для них. Ця влад повинна вдіповідати за свої вчинки. Якщо вони не можуть відповісти, то нехай йдуть у відставку, уряд у відставку, Януковичу імпічмент".

Степан Барна, громадсько-політичний діяч: "Сьогодні ми маємо говорити про те, що не тільки студенти мають бути на майдані. Сьогодні мають бути на майдані – таксисти, прибиральники, водії, вчителі, працівники органів державної влади, адміністрації і так дальше".

Завтра о 12 годині в Тернополі на Театральному майдані відбудеться віче та позачергова сесія Тернопільської міської ради, де серед іншого голосуватимуть за загальноміський страйк, якщо  відповідне рішення підтримають,  з понеділка практично усі державні установи міста, крім шкіл та садочків та лікарень, припинять роботу.

Cергій Надал, міський голова Тернополя: "Шановні підприємці, шановні перевізники, шановні тернополяни, хто має можливість їдемо до Києва. Хто не має можливості я закликаю всіх тернополян завтра о 12 годині ми чекаємо всіх на Театральному майдані. Для того, щоб разом спланувати спільний план дій. Я думаю, що завтра сесія прийме рішення про оголошення страйку. Я думаю, що завтра майдан повинен прийняти рішення про блокування роботи державних органів влади, про повної зміни державної влади. А правоохоронці повинні завтра вибачитися перед людьми за свої колег у Києві, заявити публічно про перехід на сторону людей та відмову працювати на цей уряд".

Наразі, кажуть організатори "Євромайдану" в Тернополі людей максимально мобілізують на Київ.

Любомир Шимків, молодіжний міський голова: "Не має можливості їхати на машині – шукають бус маленький, немає буса – приходять до нас реєструються, ми записуємо і купуємо білети на поїзд, але маємо можливість повернути тільки половину вартості квитка,іншу половину люди мають самі оплатити. Номер телефону за яким можна дзвонити і записуватися на поїздку на Київ – 0964504145".

В Києві в неділю, 1 грудня, о 12 годині заплановане віче, де мають оголосити наступний план дій.