додому благоустрій Тернополяни мікрорайону “Сонячний” сьогодні знову без води

Тернополяни мікрорайону “Сонячний” сьогодні знову без води

511

Через затор у каналізаційній мережі на проспекті Злуки у Тернополі залишилися кілька будинків без води та затопило чотири магазини. Водоканалівці сьогодні увесь день лагодили каналізацію. Комунальники працюватимуть допізна, аби якнайшвидше відновити водопостачання. А власникам магазинів залишилося рятувати товар з прилавків та усувати наслідки затоплення.

Тернополяни мікрорайону "Сонячний" сьогодні знову без води. Причина цього – затор в каналізації. Сухими були крани сьогодні у будинках на проспекті Злуки №33, 35, 37, 39, на вулиці 15 квітня 1, 3 і 3А. Тож мешканцям довелось використовувати запаси води.

Степан, мешкає на пр. Злуки: "- Була вчора вода, а чо немає… припинилася. Я пішов подивитися, що вони там роблять. Очевидно, що це через аварію.

– А маєте запаси води ще на сьогоднішній день?

– Є. Ми запасливі люди".

Комусь води бракує, а в когось її надміру. Сьогоднішній ранок став неприємним сюрпризом для власників кількох магазинів на проспекті Злуки. Побутова техніка, меблі, фільтри для води сьогодні проходили випробування водою. Другий день поспіль через неполадки на каналізаційній мережі ці магазини затопило.

Андрій Вербицький, співвласник магазину побутової техніки: "У вівторок було відключено воду і у нас з туалету пішло підтоплення. Тобто, вода почала виходити з труби. Ми відразу зателефонували у водоканал. Реакція у них була нешвидкою. Вони приїхали через дві години після того, як ми подзвонили. Їхати не хотіли. Ввечері у вівторок вони тут щось зробили, а нам нічого не сказали. Ми вранці відкриваємо магазин, а в магазині від 15 до 20 см стічних вод".

Підприємець Володимир Кузьма, магазин якого також постраждав, скаржиться, затопило не лише товар, а й бухгалтерські документи. Їх у магазині зберігали на стелажах, тож врятувати вдалося ті, до яких не дісталася вода.

Володимир Кузьма, директор товариства, яке продає фільтри для води: "Я прийшов у магазин в сьомій годині, а води тоді було до дверей. А от дивіться, от так, як я ходжу. Не знаю, скільки це, десь 30 сантиметрів води. Нижні стелажі всі затоплені. Товар, який лежав на нижніх стелажах затоплені, фільтри затоплені, документація затоплена".

Підприємці скаражаться, матеріальні збитки понесли чималі. Хто буде відповідати та чи компенсують збитки – невідомо. Зараз у магазиназ немає ні води, ні електрики. У "Тернопільводоканалі" запевняють, зробили все можливе аби затор ліквідувати. Що каналізацію забило, виявили 23 квітня. Того ж дня комунальники промивали мережу гідромашиною. Ситуація знову повторилася, але вже наступного дня, 24 квітня. І знову на місце, запевняють у "Тернопільводоканалі", приїжджала аварійна бригада.

Олег Вознюк, виконує обов'язки начальника відділу водопровідно-каналізаційних мереж КП "Тернопільводоканал": "Оскільки труба каналізаційна, яка сходить з будинку знаходиться нижче в колодязі. Як ви бачите, вона витікала на поверхню і ми не змогли нічого зробити. Ми зупиняли каналізаційно-насосну станцію №8, відкачували мотопомпами воду із колодязя, щоб можна було заглушити тимчасово каналізаційну мережу, яка поступає в підвал даного будинку, який підтопило, щоб уникнути подальшого підтоплення".

Сьогодні близько обіду водоканалівці продовжували ліквідовувати аварію. Одна із версій, чому виник затор у каналізації, – сміття, яке безпечні мешканці будинків, змивають у каналізацію. Комунальники розповідають, бачили у стоках все: ганчірки, памперси, засоби гігієни і продукти. Тож вкотре застерігають тернополян, не викидати у каналізацію сміття.