додому суспільство Тернополяни контролюють виїзд із військової частини, що на вулиці Будного,1

Тернополяни контролюють виїзд із військової частини, що на вулиці Будного,1

409

Міліціонери та військові з Тернопільщини до столиці не поїдуть. Тернополяни контролюють виїзд із військової частини, що на вулиці Будного,1. Минулої ночі, аби не дозволити відправити військовослужбовців Тернопільщини до Києва, до військової частини прийшло чимало людей. Напередодні в ніч на 20 січня три автобуси правоохоронців з Тернополя таки поїхали на Київ, кажуть активісти. Відтак, аби це не повторилося цілодобово контролюють виїзд.

Ввечері, 20 січня, люди звернулися до тернопільського активіста Степана Барни з проханням допомогти військовослужбовцям, яких в силу певних обставин служби у військовій частині, що на вулиці Будного, 1 в Тернополі? можуть передислокуватися до Києва. Цю інформацію активно пошири в соціальних мережах, люди зорганізувалися і масово зібралися біля військової частини.

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "В районі 11 години тут вже було понад 30 машин, більше сотні активістів, які заполонили повністю цей провулок. Люди стояли для того, щоб не допустити можливої передислокації військових. Була та інформація, що близько 100 чоловік готується до передислокації. Я не можу сказати, що ці 100 чоловік там є, але ознак того, що передислокація має відбуватися в найближчий час, немає".

Сьогодні, принаймі до обіду, з військової частини на вулиці Будного в Тернополі ніхто не виїжджав, тільки в'їжджали. Тернопільські активісти чергують цілодобово біля військової частини, група "Дорожній контроль" їздить периметром і оглядає територію. Напередодні, в ніч на 20 січня, за інформацією Тернопільських активістів, силовикам Тернополя таки вдалося виїхати в напрямку Києва. Працівник заправки біля військової частини Віталій Бенч спілкувався з солдатами, каже, до Києва виїхали переважно контрактники.

Віталій Бенч, працівник заправки біля військової частини на вулиці Будного,1 в Тернополі: "Особисто запитував солдатів, на рахунок цих подій, що вони поїхали, вони кажуть, що поїхали в основному контрактники, солдатів строкової служби, їх, по-моєму, не примушували їхати – я так зрозумів солдат".

Віталій Бенч каже: солдати в Київ їхати не хочуть.

Віталій Бенч, працівник заправки біля військової частини на вулиці Будного,1 в Тернополі: "Говорять, що ця влада їх примушує проти власного народу виступати, вони категорично проти цього. Це навіть без слів видно по очах цих солдат, цих молодих хлопців".

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "Ми вважаємо, що сьогодні військовослужбовці внутрішніх військ і контрактики мають заматися боротьбою із злочинністю в Тернополі, і аж ніяк не займатися тим, щоб боротися з нашими патріотами на майданах у Києві".

До Тернопільських активістів надходить різна інформація, зокрема подзвонили і сказали, що у військовій частині розібрали паркан і військовослужбовці  таки виїжджають в Київ, проте згодом  інформація не підтвердилася.

Юрій, тернополянин: "Бачите різні інформації є, може на тому хтось і грає, не знаю. Будемо старатися мати більш достовірну інформацію, щоб ми конкретно знали, щоб ми їх туди не допустили. Щоб потім нам не було стидно, що наші хлопці, б'ють наших".

Ймовірність того, що військовослужбовці виїжджатимуть в Київ вдень мала, кажуть тернопільсьскі активісти. Тому планують чергувати тут цілодобово.

Юрій, тернополянин: "Будемо тримати на контролі. Але щоб громадськість була готова по першому поклику всі щоб зібралися тут, а не говорили на майдані що – ми, ми, ми".

Аби дізнатися чи відбувається передислокація у військовій частині в Тернополі ми звернулися за офіційним коментарем у контрольно-пропускний пунк, там нам відповіли так:

 – Нам заборонено давати зараз будь-які коментарі, сказали, щоб Ви звернулися в прес-службу УМВС в Тернопільській області. Там Вам все розкажуть.