додому благоустрій Тернополяни, які мають індивідуальне опалення, таки платитимуть за опалення під’їзду

Тернополяни, які мають індивідуальне опалення, таки платитимуть за опалення під’їзду

566

Тернополяни, які мають індивідуальне опалення, додатково платитимуть за опалення під'їзду. Від такого нововведення у "Тернопільміськтеплокомуненерго" не відмовилися. Кажуть, так буде відновлено справедливість між споживачами. Як запровадити оплату мізкували ще з осені. Тепер, кажуть, залишилося продумати процедуру оформлення договору.

У "Тернопільміськтеплокомуненерго" пояснюють, під'їздами у багатоквартирних будинках користуються усі мешканці, відповідно справедливо буде і оплачувати за їхній обігрів теж усім. Але зараз люди, що користуються централізованим опаленням, оплачують за цю послугу щомісяця (вона включена у їхній тариф), тоді як власники квартир з індивідуальним опаленням платять тільки за обігрів власного помешкання. У "Тернопільміськтеплокомуненерго" знову підняли питання про оплату за тепло у під'їздах власками індивідуального опалення.  Кажуть, це необхідно зробити, бо такі вимоги законодавства. Зараз у комунальному підприємстві готують відповідні договори, які мають укласти зі споживачами.

– В багатоквартирних будинках повинні укласти договір у письмовій формі. На жаль оці наші "індивідуальники", а це наші колишні користувачі, то не дуже оформлено у законодавстві їх поняття. Нам потрібно знайти шлях, як примусити їх укласти з нами договір на виконання законодавства. Було засідання Міністерства ЖКГ, то вони проштовхують питання взагалі заборони оцих індивідуальних систем, які були встановлені раніше, – пояснює директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Андрій Чумак.

Відмовитися від опалення у під'їзді не можна, бо цього вимагають санітарні норми. Дотримуватися цих норм зобов'язані як власники квартир, так і "Тернопільміськтеплокомуненерго". Проте перших за це не штрафують, а підприємство можуть покарати гривнею.