додому Головні Тернополянка Людмила Дигідь перетворила свою творчість у підтримку для військових

Тернополянка Людмила Дигідь перетворила свою творчість у підтримку для військових

510

Тернополянка Людмила Дигідь вже понад 15 років виготовляє вироби ручної роботи з бісеру: від новорічних кульок і брелоків до великодніх писанок та вервичок. Сьогодні майстриня вже самостійно створює авторські схеми, які пізніше втілює у реальність. З початку повномасштабної російсько-української війни Людмила вирішила передавати свої вироби і нашим захисникам на фронт. Все задля того, аби хлопці у непростих умовах відчували любов і тепло рідного дому. Чоловік Людмили Роман сьогодні теж на передовій. З майстринею поспілкувалася наша Юлія Пацкаль.

Народилась майстриня у Коломиї, але вже вісім років мешкає у Тернополі. Людмила каже: захоплюватися бісероплетінням почала ще зі шкільних років. Сьогодні створює не лише прикраси, але й авторські схеми, завдяки яким вироби стають унікальними.

Серед виробів і кілька десятків українських прикрас на шию – ґерданів. У роботах переважає патріотична тематика – народні символи, такі як соняшник, маки, герб, прапор, синьо-жовті та червоно-чорні кольори. Зізнається, улюбленій справі намагається приділити кожну вільну хвилину.

“Ось наприклад на виготовлення такого ґердану мені пішло два тижні. Але два тижні, це не так, що я день у день зранку до вечора сиділа. Працювала після роботи, коли був настрій. У неділю і свята не вишиваю, не виготовляю вироби”, – розповіла нам Людмила.

Одне із досягнень майстрині – встановлення рекорду України за найбільший витканий рушник із бісеру. Довжина виробу становить 2 метри. А вага рушника – понад 3 кілограми.

З початку повномасштабного вторгнення Людмила не лише продовжує створювати вироби із намистин, але й своєю творчістю підтримує наших захисників. Так, деякі свої роботи майстриня передає на фронт у подарунок бійцям. Людмила розповідає: все почалося з того, коли вирішила створити оберіг для свого чоловіка Романа, який з перших днів війни також став на захист країни.

“Придумала свою техніку плетіння вервичок. Тому, що коли почалася війна, всі дуже молилися на вервичках, були прямі трансляції. І я вирішила щось спробувати. Придумала свій стиль, свою власну техніку плетіння. А потім я в одній із посилок зробила чоловіку маленький сюрприз. Поставила вервичку з бісеру”, – поділилася з нами майстриня.

Згодом Людмила вирішила зробити такі ж подарунки і для побратимів чоловіка, аби вироби служили для захисників оберегами в складні часи.

До новорічно-різдвяних свят захисники отримали від майстрині тематичні кульки-брелоки.

“А це брелок мого чоловіка. Я йому зробила брелок ЗСУ. Але він залишив його вдома, коли був. Казав, що не буде забирати, бо боїться його загубити десь по дорозі”, – додала Людмила.

Майстриня каже: перед Великоднем також хоче порадувати наших бійців маленькими святковими подаруночками. Людмила переконана, що такі сувеніри є символами надії та єднання всієї країни і підтримкою наших героїв.

“Вони бачать, що їх чекають, що за них моляться, за них турбуються. Також, що чекають їхнього повернення додому. Що ми наближаємо цим самим нашу перемогу, ми їх так тут підтримуємо”, – зазначила Людмила.

Майстриня каже, що готова надавати свої роботи для реалізації на благодійних ярмарках в підтримку ЗСУ. Для цього варто написати їй на особисту сторінку у Фейсбуці –  Люда Дигідь-Захарук.