додому благоустрій Тернополян просять заплатити по гривні на утримання міських кладовищ

Тернополян просять заплатити по гривні на утримання міських кладовищ

414

Тернополян просять добровільно сплатити одну гривню на фінансування робіт по благоустрою і впорядкуванню міських кладовищ та місць масових поховань. По одній гривні тернополяни вирішили збирати ще під час місцевого референдуму 1998 року . З того часу цей збір є незмінним, а утримання міських кладовищ та місць масових поховань з року в рік потребує значно більше грошей. У міській раді сподіваються на високу свідомість громадян і щедрість.

Сплатити посильну для кожного суму можн на рахунок цільового фонду, утвореного органом місцевого самоврядування в усіх відділеннях ощадбанку.  Призначення платежу: кошти на впорядкування міських кладовищ.

За утримання місця на своїх цвинтарях платять і наші сусіди-поляки. Зразковий порядок на їх кладовищах – тому підтвердження.  До прикладу, «Gazeta Wyborcza» писала напередодні минулорічного 1 листопада: у День усіх святих, коли поляки відвідують цвинтарі, багато людей знайде на могилах своїх близьких повідомлення, що це місце призначено до ліквідації, бо ніхто за нього не платив. За утримання місця останнього спочинку протягом останніх 20-ти років дехто має заплатити 2 тисячі злотих (майже 500 євро). Згідно з законом, бо якщо після такого часу від похорону не буде внесено оплати за наступні два десятиліття – адміністрація кладовища може зліквідувати могилу й продати місце комусь іншому. Газета наголошує, що в деяких регіонах Польщі оплати у сім разів вищі, ніж в інших.