додому суспільство Тернополян, які служили в армії, продовжуть мобілізувати до українського війська

Тернополян, які служили в армії, продовжуть мобілізувати до українського війська

449

Тернополян, які служили в армії, продовжуть мобілізувати до українського війська. Про часткову мобілізацію, яку оголошено в Україні через російську загрозу, представники Збройних сил в Тернопільській області говорять неохоче. Більшість інформації, яка би цікавила людей – є військовою таємницею. Із того, що відомо – до війська сьогодні мобілізують вийнятково тих, хто має досвід служби, є певні вікові обмеження, а весняного призову на строкову службу у внутрішніх військах, який мав би початися з 1 квітня, скоріш за все не буде.  Нова позитивна тенденція – багато добровольців.

Добровольцями називають не тільки тих, хто дізнавшись про мобілізацію, прийшов у військкомат, а й тих, які прийшли за повісткою. На службу у військо юнаків призовного віку поки не беруть. На часткову мобілізацію, оголошену в країні, кличуть тих, хто вже відслужив у армії. Є вікові обмеження. Рядовий склад вкомплектовують чоловіками не старшими 40 років, затребувані сержанти віком до 45 років, молодші офіцери до 55, старший офіцерський склад, від полковника і вище, формують з людей не старше 60 років. Втім, у Верховній раді за пропозицією міноборони, через велику кількість людей старших і водночас охочих піти на службу, вже є законопроект, аби збільшити вікові цензи на 5 років відповідно, втім його поки не прийнято.

Таких, хто б отримав повістку на мобілізацію, але відмовився за нею з'явитися, каже Василь Лабай, принаймні в Тернопільському міському військкоматі, поки немає. Якщо ж з'являться – їх чекатиме відповідальність, передбачена Кримінальним кодексом України.

– Ухиляння від призову за мобілізацією, карається від двох до п'яти років позбавленння волі. Такщо перед тим, як зробити такий поступок, треба добре подумати, чи варто це зробити. Тим більше, що захист держави це є почесна справа кожного чоловіка, – розповідає офіцер Західного регіонального медіацентру Міністерства оборони України Василь Лабай.

Згідно з Указом Президента, який підписував ще Янукович, 1 квітня мав би початися весняний призов на строкову службу у внутрішніх військах. Втім, дію цього Указу призупинено до окремого розпорядження, то ж чи буде запланований раніше призов військовозобов'язаних юнаків, поки не відомо.