додому суспільство Тернополь підписав угоду про співпрацю з турецьким містом Ялова

Тернополь підписав угоду про співпрацю з турецьким містом Ялова

713

Сьогодні підписали угоду про співпрацю між Тернополем та турецьким містом Ялова. Культурна, спортивна, соціальна співпраця, а у перспективі – ще туристична та економічна – такі напрямки роботи намітили очільники обох міст. Делегації зустрілися уже вдруге і сподіваються: наступна зустріч увінчається підписанням угод про побратимство Тернополя та Ялова.

Перед тим, як будувати відносини між державами, потрібно будувати відносини між людьми, наголосили на зустрічі у Тернопільській міськраді представники Тернополя та Ялова. Співпраця між містами розпочалась завдяки спільному місту-побратиму Батумі. Саме там вперше зустрілися голови делегацій.

А вже цього року вперше тернополяни взяли участь у міжнародному фестивалі  в місті Ялова. Там наша делегація представляла не лише Тернопіль, а й Україну. Місто Ялова у Туреччині розташоване на північному заході. З півдня його територію омиває Мармурове моря. Ялова – це один із розвинених туристичних центрів Туреччини. За словами очільників обох міст, Тернопіль та Ялова уже готові обмінюватись досвідом та співпрацювати.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Є цікаві моменти співпраці у галузі обміну культурного, спортивного, а також туристичного, оскільки  вони мають чималий досвід у цій галузі. І, сподіваємося, що це дасть як мінімум покращення взаємостосунків між нашими містами, коли ми зможемо налагоджувати туристичний обмін, налагоджувати якісь бізнес-проекти, але все це починається з малого, з того, що безкоштовне: це обмін культурними, науковими, освітніми делегаціями, а далі за цим всім може слідувати економіка".

Якуп Білгін Кочал, мер міста Ялова (Туреччина): "Найголовніша мета, коли познайомляться люди наших міст, це буде розвиток культурних відносин, соціальних та економічних. Це принесе людям задоволення і щастя. Ми живемо у час новітніх технологій. Зараз можна легко реалізувати контакт між народами. Це передумова для розвитку економіки між нашими народами".

Загалом на святування Дня міста у Тернопіль приїхало кілька іноземних делегацій. Особливу подію для міста обіцяють вже завтра, 28 серпня. Тернопіль побратається із польським містом Тарнув.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Це підписання присяги про побратимство з містом Тарнувом. До цього йшли кілька років. І зараз все вже готово. Міський голова Тарнува приїжджає сьогодні і завтра ми хочемо в урочистій атмосфері в Українському домі "Перемога" за участі депутатського корпусу, громадських організацій зробити підписання цієї угоди".

Тернопіль вже має 3 міста побратима та 9 міст-партнерів.