додому благоустрій “Тернопільводоканал” починає весняне промивання водопровідних мереж

“Тернопільводоканал” починає весняне промивання водопровідних мереж

437

"Тернопільводоканал" починає весняне промивання водопровідних мереж. Спочатку візьмуться за очистку, промивання та дезінфекцію резервуарів чистої води на водопровідних насосних станціях «Верхньоівачівського» і «Тернопільського» водозаборів, а також на водопровідній насосній станції №4, що розташована на вулиці 15 Квітня. Триватимуть роботи з 1 до 12 квітня. Про погіршення якості питної води у цей час комунальники просять їх повідомляти.

– Ми беремо підземну воду для постачання її в централізовану мережу. А вода в нашому регіоні має високий вміст заліза, яке при реагуванні з киснем окиснюється і осідає в резервуарах і розподільчих мережах. Відповідно за технологією двічі в рік ми повинні проводити промивання резервуарів чистої води, де зберігається тимчасово вода, і мереж розподільчих, куди ця вода потрапляє після резервуарів, – розповів директор КП "Тернопільводоканал" Володимир Кузьма.

Промивати резервуари чистої води "Тернопільводоканал" розпочне вже 1 квітня. Процес триватиме 12 днів. За цей час кожен резервуар поетапно ізолюють від системи і очистять. Після цього традиційно візьмуться до промивання водопровідних розподільчих мереж. Про це обіцяють попередити заздалегідь, аби тернополяни встигли зробити запаси води. Перший етап весняного промивання мешканці міста можуть і не відчути. Навпаки, вода у кранах тернополян після цього стане чистішою, кажуть комунальники. Проте, все ж не виключають тимчасового погіршення її якості в окремих будинках.

– Оскільки маємо ситуацію з досить складною технологічною системою, повністю гарантувати, що не буде ніяких ексцесів, неможливо…
В зв'язку з проведенням такого промивання можливі локальні погіршення якості води тимчасові, про що просимо своєчасно повідомляти, будемо реагувати. Але застерігаємо, що можуть такі випадки траплятися, – каже Володимир Кузьма.

Якщо вода в період промивання змінила запах та прозорість, її слід відстояти та прокип'ятити.