додому благоустрій “Тернопільводоканал” можуть відключити від системи енергопостачання через борги

“Тернопільводоканал” можуть відключити від системи енергопостачання через борги

507
vlcsnap-2014-12-08-11h05m42s90З понеділка, 8 грудня, тернополяни можуть залишитись без води. “Тернопільводоканал” попереджають про можливе відключення від системи енергопостачання через борги перед “Тернопільобленерго”. Комунальному підприємству в свою чергу боргують споживачі. 

Про заборгованість за електроенергію перед “Тернопільобленерго” керівництво “Тернопільводоканалу” розповідало і раніше. Проте у листопаді цього року ситуація значно погіршилась. Через заморожені рахунки один з найбільших споживачів води комунальне підприємство “Тернопільміськтеплокомуненерго” у листопаді не сплатив ні копійки з понад шестиста тисяч гривень. Нарощує борги і населення. Тернополяни боргують підприємству більше 7 млн грн. Лише у листопаді люди недоплатили комунальникам понад 800 тисяч гривень, і це швидше виняток, адже у попередні місяці більшість з них платили справно.
– Дуже велика частина населення не має боргів, але вважають, що можна платити після того, як закінчився період, в якому надаються послуги, це до 20 числа наступного місяця. І вони не боржники. Але ми закликаємо їх проводити поточну оплату, не вимагаєсмо, а просимо, якщо послуги в грудні, до кінця грудня заплатити, – розповідає директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.
Більшість з 84 тисяч абонентів підприємства – це споживачі, які щомісяця платять за воду 50-100 грн. Їх поточні нарахування – понад 2 мільйони грн. Ще 1 мільйон 300 тисяч не заплатили ті, хто води використовує на 100-200 грн в місяць і боргує за місяць-два. Таких ще 10 тисяч.
– Є окрема категорія людей, які ще не є великими боржн, але прострочують 2-3 місяці. Вони платять 200-500 грн. Таких 4 тисячі. Їх заборг 1 млн 150 тис, – каже Володимир Кузьма.
Загалом “Тернопільводоканал” боргує “Тернопільобленерго” понад 6 млн грн, половина з яких – поточна плата за листопад. Перерахувати гроші мають у грудні. Тому комунальники просять споживачів погасити заборгованість за попередні місяці і оплатити поточні рахунки, щоб комунальне підприємство розрахувалось з боргами за світло. Інакше, з 8 грудня енергетики можуть відключити об’єкти “Тернопільводоканалу” від системи електропостачання, а це не може не позначитись на житті міста.