додому Новини Тернопільським медикам-випускникам пропонують безкоштовне стажування в Польщі, а школярам – навчання

Тернопільським медикам-випускникам пропонують безкоштовне стажування в Польщі, а школярам – навчання

660

Тернопільським медикам-випускникам пропонують безкоштовне стажування в Польщі, а школярам області – навчання в середніх школах. Делегація з Ключборського повіту завітала на Тернопільщину аби налагодити співпрацю в освітній та медичній сферах. 

Сусідня Польща готова співпрацювати з Україною, та Тернопільщиною зокрема. З робочим візитом Тернопільську область відвідала делегація Ключборського повіту.

– Республіка Польща є стратегічним партнером України та Тернопільщини, займає перше місце за обсягами зовнішньої торгівлі. В нас підписана угода про співпрацю з Підкарпатським воєводстом. Ми сподіваємось, що наша зустріч стане початком нової співпраці з Ключборгом, – говорить заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик.

Під час зустрічі обговорили конкретні пропозиції. Зокрема, школярів Тернопільщини запрошують випробувати польську систему освіти. Наразі в школах Ключборського повіту вже навчається 90 дітей з України. На наступний навчальний рік готові прийняти ще 70-80 учнів.

– Це є така комплексна пропозиція: діти можуть навчатись в наших школах, проживати в наших гуртожитках разом з харчуванням та соціальним забезпеченням, тобто з медичною страховкою. І ці всі речі є безкоштовні, бо так дозволяє наша система освіти, – каже староста Ключборського повіту Республіки Польща Пьотр Поспіх.

Ще одна пропозиція – для випускників-медиків. Польські гості пропонують тернопільській молоді після закінчення медичного університету пройти річне стажування в Польщі з можливістю подальшого працевлаштування в Європі.

– Молодий лікар, який закінчив інститут, повинен і на Україні пройти таке стажування, тому він може приїхати в Польщу і стажуватись в нас. Ми забезпечуємо квартиру для молодого випускника. Єдиною вимогою є здати екзамен з польської мови і здати екзамен стажу в нас, в Польщі, – додає Пьотр Поспіх.

Хто вирішить взяти участь у польській програмі може отримати консультацію в управлінні освіти й науки Тернопільської облдержадміністрації.