додому надзвичайне Тернопільських старшокласників МНС-ники навчали рятувати людей на воді

Тернопільських старшокласників МНС-ники навчали рятувати людей на воді

645

У Тернополі рятували людей, які провалилися під лід. Жодна людина на постраждала – ситуацію провалу криги на Тернопільському ставі інсценізували місцеві рятувальники проводячи тактико-технічні навчання з порятунку людини на крихкому льоду. В якості глядача, на навчання МНС, запросили тернопільських старшокласників та наочно показали їм як слід діяти, коли людина йде під лід.

Рятувальники на Тернопільскому ставі відпрацювали декілька варіантів із порятунку людей, які провалилися під лід. Спершу умовного потопаючого врятували із допомогою катамарана та мотузки, які використовуються, коли людина провалилася неподалік від берега. Для порятунку людей, які від берега віддалилися, задіяли рятувальний катер на повітряних подушках. Нині, як такої загрози провалу криги товщина криги на Тернопільщині немає, кажуть рятувальники. Приміром товщина льоду на Тернопільському ставі сягає до п'ятдесяти сантиметрів. Такий лід здатен витримати проходження важкої техніки, втім людям втрачати пильність при сході на замерзлі водойми не слід, адже крига може і має слабкі місця.

Олена Воробець, помічник начальника територіального управління МНСУ в області: "Потрібно обходити місця при березі, де лід завжди тонший, обминати місця, де проростають кущі, верболози, тому що там лід теж не тривкий, також не ходити поблизу устя де впадає річка, наприклад як у нас на каналі в озеро – там так само може бути бурхливіша течія і лід тонший". 

То ж людям радять ходити по перевірених стежках. Сходячи на кригу з собою по можливості слід взяти рятувальний жилет, мотузку. Якщо ж під вами лід таки провалився, кажуть рятувальники, головне не панікувати, не намочити голову і не наковтатися води.

Олександр Дворецький, заступник начальника 1 державної пожежної частини Тернополя: "Для того щоб самостійно вибратися з ополонки, куди ви провалилося треба тихенько спиною насуватися в тому напрямку на лід, де ви провалилися і намагатися витащити ноги. Якщо вже вдалося там руками, за допомогою ніг вилізти на лід, треба декілька метрів, ну мінімум метрів 3-4 відповзти в ту сторону з якої ви прийшли, по льоді не встаючи. Як ви вже тудою йшли, з начить в тому місці лід крепший і вас витримає і після того вже вставати на ноги і рухатись до безпечного напрямку до берега".

За навчаннями і повчаннями рятувальників МНС стежили тернопільські старшокласники, яких запросили аби наочно навчити безпечній поведінці на замерзлих водоймах.

Тетяна Андрющенко, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільської спеціалізованої школи №5: "Діти вивчають курс основ безпеки життєдіяльності, вони теорію знають, а на практиці ще їм не доводилося цього бачити от в живу, от. І захоплення в дітей це викликало надзвичайно велике. Ну і враження і залишилося в пам'яті. Якщо б не дай Бог з ким шось сталося то вони вже знають шо вони мають робити".

Яна, дев'ятикласниця: "Сподобалося як витягували людей з криги і як їздили на катері".

Соломія, дев'ятикласниця: "Ну мені дуже сподобалося, все було дуже гарно. Я вважаю що це дуже корисно проводити такі заняття, адже такі ситуації можуть статися з кожним і нам важливо знати що потрібно робити в таких ситуаціях".

Окрім того рятувальники під час тактико-технічних навчань зустрілися із зимовими рибалками, та роздали їм друковану продукцію з основами порятунку людей при проваленні криги.