додому Головні Тернопільський винахідник вигадав, як полегшити процес збирання картоплі

Тернопільський винахідник вигадав, як полегшити процес збирання картоплі

2292

Майже 11 тисяч переглядів на ютубі зібрало відео, збирання картоплі за допомогою спеціального робота. Людям сподобалася ідея, коли для такого городництва не треба докладати зайвих зусиль. Юлія Судомир знайшла і поспілкувалася із винахідником агродрона, Петром Головатим.

Коли збирання картоплі вимагає мінімум зусиль, а сам процес навіть приносить задоволення. Полегшити щорічну працю вирішив тернопільський винахідник Петро Головатий. Підгортати, виорювати і возити картоплю можна за допомогою цієї власноруч сконструйованої машини – агродрона, як називає його пан Петро.

-Я дуже люблю конструювати такі механізми, які допомагають жити, спрощують життя. Першим ділом я хотів зробити такого якогось помічника ,який би допомагав на городі. Спочатку цей агродрон, як ми зараз його називаємо, був 3-колісний, але ця конструкція мала певні недоліки. Я і вирішив їх відкинути – переробив на 2 великих колеса. Що я цим досягнув, я досягнув того, що він став значно вищий. Тепер він вже на городі може їздити по будь-яких ямах, рівчаках і не застрягає, – каже винахідник ПЕТРО ГОЛОВАТИЙ.

Працює пан Петро на меблевій фабриці. Конструювання робототехніки – його багаторічне хобі. Над агродроном чоловік працював близько двох місяців. Зізнається – не думав, що саме цей винахід зробить його таким відомим.

-Керуєш, як іграшкою. Це, в принципі, є  пульт від іграшки. Але він вже там перероблений, своя електроніка туди вставлена і відповідним чином він запрограмований. Можна керувати роботом як машинкою іграшковою, але вона може щось там везти на собі, чи тягнути. Це перший варіант керування. Другий варіант керування – це коли ми вже збираємо картоплю. Тобто коли він заїжджає між рядки, двоє людей збоку йде з різних рядків і кидає, ми нажимаємо на кнопку – робот під’їхав, – розповідає винахідник ПЕТРО ГОЛОВАТИЙ.

Майже за три доби відео збору картоплі за допомогою агродрона на каналі ютуб набрало майже одинадцять тисяч переглядів. Картопля – сила, а я не хотів її садити і копати…(виявляється тещу треба слухати), написав на своїй Фейсбук сторінці Петро Головатий.