додому Новини Тернопільський став: 10 цікавих фактів

Тернопільський став: 10 цікавих фактів

5957

Як повідомляє сайт Тернополя ТЕРНОПІЛЬ.ІНФО, Тернопільський став є однією з найбільш відомих та популярних туристичних визначних пам’яток міста. Це велика штучна водойма, утворена на місці боліт довкола річки Серет. Став у Тернополі є ровесником самого міста, адже він був створений менш ніж за 10 років після заснування Тернополя.

Тернопільський став (Тернопільське озеро) – природний куточок неповторної краси, що вкрай важливий для міста. Його спокійна вода ласкаво обіймає береги, створюючи атмосферу спокою і затишку. Озеро стало улюбленим місцем відпочинку та прогулянок тернополян і гостей міста. Відтворюючи природню гармонію, Тернопільський став дарує можливість насолоджуватися природною красою прямо в серці міста, надихаючи на споглядання і відпочинок.

Тернопільський став, фото: ternopil.info

Ось деякі цікаві факти про Тернопільський став:

  1. Тернопільський став є великою штучною водоймою, створеною на місці боліт на річці Серет.
  2. Площа Тернопільського ставу становить понад 300 гектарів, що відповідає цілому Східному масиву Тернополя (району міста).
  3. Тернопільський став є єдиним місцем в Україні та одним з декількох у світі, де прямо у центрі міста знаходиться штучний став.
  4. На території Тернопільського ставу знаходиться набережна “Циганка” – сучасний пляж та центр соціальної активності, облаштований для комфортного відпочинку містян.
  5. Тернопільський став використовується для проведення різноманітних заходів, таких як концерти, фестивалі та свята.
  6. Ставом регулярно курсують два катери “Капітан Парій” і “Герой Танцоров”, які надають можливість відвідувачам поплавати на воді.
  7. Тернопільський став є популярним місцем для фотографування, особливо ввечері або вночі завдяки ілюмінації.
  8. Водойма забезпечувала успішну роботу чотирьох млинів, що розкинулися на її берегах.
  9. У 1675 році Тернопільський став був повністю знищений турецькими військами.
  10. Сьогодні Тернопільський став є улюбленим місцем відпочинку тернополян та гостей міста, де можна насолоджуватися природою та атмосферою міста.

Сьогодні Тернопільський став є улюбленим місцем відпочинку тернополян та гостей міста та входить в список ТОП 11 місць у Тернополі, які варто відвідати за версією сайту ternopil.info. Уздовж берегів ставу розкинулися парки, а в самій водоймі облаштовано «Острівець закоханих», курсують катери, проводяться чемпіонати України та світу із аквабайку й водно-моторного спорту. На набережній ставу відбуваються концерти, фести та різноманітні свята.