додому духовність Тернопільський осередок благодійного фонду “Карітас” відсвяткував ювілей

Тернопільський осередок благодійного фонду “Карітас” відсвяткував ювілей

482

vlcsnap-2014-12-09-17h47m30s251Двадцятиріччя відзначив Тернопільський осередок благодійного фонду “Карітас”. Святкове Богослужіння відправив особисто Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. Від себе “Карітас” Тернополя подякував всім, хто допомагав і продовжує допомагати потребуючим, і презентував книжку про 20 років своєї діяльності.

За 20 років “Карітас-Тернопіль” впровадив чимало успішних, нині діючих, коротких і довготривалих проектів, спрямованих на допомогу людям. 20 років благодійники “Карітас”у годують й одягають бідних, підтримують хворих й не шкодують уваги і сил на просвітницьку діяльність. У час війни в Україні організація також знаходить сили і ресурси допомагати українським воїнам. З нагоди 20-річчя “Карітасу” Тернополя благодійники, представники влади, духовенство зібралися на Божественну Літургію у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Владика Василій Семенюк

– Ісус, будучи на землі, робив діла милосердя. Він накормив 5 тисяч голодних і він сказав до апостолів: “Ідіть робіть так само”, і вчить нас бути милосердними. Блаженні милосердні, вони будуть помилуванні. Ми навкруг маємо себе опущених людей, опущених і духовно і матеріально. І “Карітас” є та організація, яка від імені церкви знаходить тих людей і допомагає, – говорить  Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Владика Василій Семенюк.

– “Карітас-Тернопіль” є одним з наших флагманів, який є одним із найстарших “Карітасів”, один із найпотужніших, один із зразкових. Дякую вам за вашу роботу, дякую вам, бо, можливо, ми є генераторами ідей чи головою, ви є нашими руками, ви працюєте з людьми, ви безпосередньо чините діла милосердя, – каже генеральний секретар “Карітасу” України Анатолій Козак.


Благодійників та своїх друзів тернопільський “Карітас” відзначив подяками. А ще представили книгу “Там, де живе милосердна любов”. За неї також дякували меценатам. У книзі – історія благодійного руху “Карітас”, інформація про запроваджені й проведені благодійні проекти та наміри на майбутнє. Отець Андрій Марчук підсумував урочистості словами покровителя “Карітасу” святого Вікентія де Поля.

– Бідні і потребуючі люди є нашими учителями. Не раз страшенно вимогливими, прикрими і перед ними, і для них ми повинні здати іспит, екзамен на правдиве милосердя. Тоді, коли бідні особи є непривабливі, брудні, чим більше вони є несправедливі і грубі у поведенні щодо нас, тим більше ми повинні давати їм любов, любов Божу, молячись за них, і любов серця помагаючи їм. Тільки заради нашої правдивої любові і правдивого милосердя бідні пробачать нам хліб і харчі, які ми їм даємо.