додому Новини Тернопільський художник Рустам Давлетов перетворює старі бабусині килими на арт-об’єкт

Тернопільський художник Рустам Давлетов перетворює старі бабусині килими на арт-об’єкт

391
Килими, які є у кожної другої української сім’ї, у руках тернопільського художника Рустама Давлетова перетворюються на арт-об’єкти.

 

Чоловік малює на них героїв із творів української культури, зокрема лісову мавку та козаків. Згодом художник продає свої творіння на благодійних аукціонах, а виручені гроші переказує на потреби ЗСУ. У мистецькому просторі Рустама Давлетова побувала наша Христина Черешнюк.

 

“У мене лежав старий бабцин килим. Ще трошки – і я б його викинув на смітник, тож вирішив спробувати щось зробити на ньому”, – розповів художник.

На килимі зеленого і коричневого відтінків художник вирішив намалювати “Мавку лісову”.

“У роботі використовується повітря під тиском. Я розбавляю фарбу, використовую текстильні акрили різних відтінків, з водою розбавляю, заливаю  в пульверизатор і маю компресор”, – поділився з нами пан Рустам.

На створення такого килима у Рустама йде приблизно два тижні. Далі художник продає їх на благодійних аукціонах, а кошти переказує на потреби української армії.

“Можуть бути не тільки килими: ми різні заходи робимо для того, щоб зібрати максимально більше грошей”, – зазначив художник.

Останній розфарбований килим тернопільського художника красується в оселі українця, що мешкає у Бельгії. Чоловік викупив килим на благодійному аукціоні за 10 тисяч гривень.