Тернопільський ансамбль “Збруч” презентував інформаційний буклет з назвою “Збруч єднає серця”. У виданні описана історія створення колективу, а також проілюстрована концертна та благодійна діяльність. Буклет має краєзнавчо-культурний зміст, написаний він трьома мовами – українською, польською та німецькою. Докладніше – Назарій Голуб.
Концертною програмою тернопільський ансамбль “Збруч” презентував буклет про історію створення колективу, а також про концертну та благодійну діяльність. Видання має символічну назву “Збруч єднає серця”.
“В далекому 1995 році, коли наша країна тільки формувалася, на початках було найголовніше – це відродження української мови, української культури, пісні та танцю”, – зазначив Василь Ірмійчук, керівник ансамблю “Збруч”.
Тернопільський ансамбль має славну історію. Уже наступного року після створення, у березні 1996 року, учасники колективу побували на виїзному концерті в рамках фестивалю “Зустріч друзів” у польських містах Вадовіце та Гродкув.
“Ця книжечка-буклетик, у ній є тисячі доль людей, які за 25 років побували зі мною на різних фестивалях. Це не тільки ансамбль “Збруч”, ми співпрацювали з різними колективами і з Миколаєва, Херсона, Києва, Хмельницького, зараз співпрацюємо з багатьма колективами, ми разом утворюємо одну велику сім’ю”, – розповів Василь Ірмійчук.
Під час презентації на сцені виступали виконавці із найпершого складу ансамблю, а також і сьогоднішні учасники колективу.
“Ансамбль “Збруч” є професійним колективом, який їздить по країнах Європи, також і по Україні, де пропагує свою українську культуру, свій патріотизм”, – додав Андрій Величко, музичний керівник ансамблю “Збруч”.
“Для мене “Збруч” – це розвиток, це благодійність, це можливість реалізувати себе в різних моментах вокальних”, – поділилася з нами Євгенія Таранюк, учасниця ансамблю “Збруч”.
Окрім творчої діяльності, ансамбль “Збруч” активно займається благодійністю. В період повномасштабної війни учасники колективу проводять концерти, зібрані гроші з яких перераховують на потреби Збройних сил України. Більше про це дивіться у програмі Галини Мацейків “Сільський календар” у неділю, о 14:00.