додому Новини Тернопільський радіозавод “Оріон” можуть приватизувати цього року

Тернопільський радіозавод “Оріон” можуть приватизувати цього року

611

Тернопільський радіозавод "Оріон" можуть приватизувати цього року. У списку об'єктів державної власності для приватизації він вже не вперше, проте досі завершити її не вдавалось, кажуть у регіональному відділенні Фонду державного майна України по Тернопільській області. Розповіли у відділенні і про свою роботу у 2013 році, і про плани на 2014-й.

Приватизація, оренда, оцінка державного майна, і контроль за його використанням та дотриманням орендних відносин. Пояснити завдання відділень Фонду державного майна України можна кількома словами. На практиці ж об'єм роботи величезний. За минулий рік регіональне відділення Фонду по Тернопільській області перевиконало річні плани по надходженнях від приватизації об'єктів державної власності і продажу земельних ділянок, на яких вони знаходяться, спрямувавши до державного бюджету понад 2 мільйони гривень. Ще 5 мільйонів держбюджет отримав від оренди державного майна у 2013-му році. Кількість договорів оренди, які тут укладають зростає щороку, каже начальник регіонального відділення, хоча є й такі, дію яких припиняють. В цій сфері конкурентом для Фонду є приватні структури. Питання оренди вони вирішують значно швидше, в той час як навіть з об'єктом оренди і потенційним орендарем процедура підготовки і укладення договору в органах Фонду держмайна займає до двох місяців.

Михайло Шкільняк, начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області: "Але попри все, представники малого середнього бізнесу звертаються до нас. Чому? Бо бачать гарантії. Тобто ми можемо змінити лише раз в три роки вартість об'єкта оренди, коли в приватному секторі ці зміни можуть відбуватись дуже часто".

У переліку об'єктів приватизації на 2014-й рік – 10 об'єктів державної власності, половина з яких – розміщені у Тернополі, решта у райцентрах. Серед них тривалий час і тернопільський радіозавод "Оріон". У регіональному відділені пояснюють: він входить до переліку об'єктів, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Це заважає завершити приватизацію, тобто продати пакет акцій. Проте цього року надія таки з'явилась.

Михайло Шкільняк, начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області: "На сьогодні підготовлений новий перелік об'єктів, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки України. І "Оріону" в цьому переліку вже немає. Але для того, щоб цей перелік був чинним, має бути постанова Кабінету міністрів. Очікуємо постанови Кабінету міністрів…
Покупцем цього пакету акцій може бути підприємство, яке випускає подібну продукцію. Воно має бути недержавне, на теренах України такого немає. Або підприємство, яке протягом останніх двох років в своїй діяльності використовує продукцію "Оріону".

Нові надходження до держбюджету може дати і оренда ставків. В області сотні державних водойм з гідроспорудами, які підприємці використовують на умовах експлуатації чи користування, розповідає Михайло Шкільняк, а це, каже, прихована оренда. Тому цьогоріч регіональне відділення візьметься за оформлення таких договорів оренди.