додому суспільство Тернопільський літак обстежує спеціальна комісія

Тернопільський літак обстежує спеціальна комісія

714

Літаком МІГ-15, який розташований при вході в парк «Національного відродження» Тернополя зацікавилась влада міста. Обстежити монумент вирішив міський голова. На клопотання комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» він підписав відповідне розпорядження. Ще у 2010 році депутати Тернопільської міськради вирішили демонтувати літак та передати його до Державного музею авіації в Києві. Проте тоді тернополяни були проти і питання літака не піднімалось … до сьогодні.

Відповідно до клопотання комунального підприємства "Об'єднання парків культури і відпочинку Тернополя" літак МІГ-15, що при вході у Парк Національного Відродження, вирішили обстежити. Як розповіли в "Об'єднанні парків", на прохання тернополян пам'ятник льотчикам спочатку планували облагородити, укріпити та обкласти мармуром. Проте, згодом переглянувши документи, архітектори знайшли інформацію, що літак МІГ- 15 не приймав участі у визволенні Тернополя. А відтак виникло питання доцільності витрачати гроші. Тернополян, з якими спілкувалась наша знімальна група, подальша доля літака не байдужа.

Опитування:

– Я чув таку версію, що хочуть його в Київ забрати цей літак, я противник цього, хай би була така пам'ятка, символ міста, вже від людей я чую, зістріч там біля літака, от і все…

– Це наша молодість, зустріч коло літака, коло літака, але зараз він трохи в той ансамбль не вписується, але пам'ятка архітектури, трохи тут не йде, але коли починали будувати Східний, то це був символ його, всі зустрічі були біля літака. 

– Літак – зупинка біля літака, бульвар – біля літака, зустріч біля літака, С.Бандери, Співоче поле – літак, думаю, що він повинен стояти.

Відповідно до попередніх результатів обстеження конструкторів, стан літака є безпечним. Однак, перевіряти його потрібно періодично, кажуть фахівці.

– З тими конструкторами, які вилазили туди я спілкувався і вони кажуть, що сама конструкція надійна, але сам літак може там пройшла корозія металу, може щось туди залетіло, і літак створює шум чи бляха тарахтить, треба це обстежити і тоді подивитися, – розповів начальник відділу містобудування та охорони пам'яток Тернопільської ОДА Ярослав Пелехатий.

На початку 2010 року депутати Тернопільської  міської ради прийняли рішення віддати літак до Державного музею авіації у Києві. Проте, громадські організації та тернополяни були проти, відтак монумент поки на звичному місці.

– На скільки я знаю, що воно ніби і  не відмінене, а просто спустили на тормозах, ну, щоб приймати рішення треба громадськості якусь атернативу запропонувати. Ви знаєте, зламати, демонтувати, комусь віддати, це все таки легше, а що ж буде на цьому місці, отут важливий момент, – каже Ярослав Пелехатий.

Наразі комісія, створена відповідно до розпоряження міського голови Тернополя працює. Результати перевірки стануть відомі після 4 грудня. І якими б вони не були, кажуть тернополяни, остаточне рішення щодо літака необхідно приймати вислухавши думку громади.