додому духовність Тернопільський “Карітас” продовжує проект “Домашня опіка” у 2014 році

Тернопільський “Карітас” продовжує проект “Домашня опіка” у 2014 році

984

У Тернопільському благодійному фонді "Карітас" продовжуватимуть допомогати літнім одиноким людям, які прикуті до ліжка або просто не можуть доглянути за собою. Фінансування проекту "Домашня опіка" закінчувалося вже цього року, в благодійному фонді турбувалися, що проект доведеться закрити. Проте наразі знайшли нових спонсорів – про це сьогодні повідомила національний координатор проекту Галина Курницька.

Працівники проекту "Домашня опіка" Тернопільського "Карітасу" вже понад десяток років допомагають пенсіонерам, які залишились на самоті. До своїх підопічних навідуються щоденно, а крім спілкування надають повний спектр послуг: медичні, соціально-побутові, психологічні і духовні. Наступного року проект "Домашня опіка" надалі працюватиме, гроші знайшли, запевнила національний координатор проекту Галина Курницька.

Галина Курницька, національний координатор проекту "Домашня опіка": "Цього  року був такий фініш. Карітас Німеччини сказав, що не будемо давати коштів на фінансування. Але хочу сказати, що ми довго працювали і наш Президент працював над тим і ми знайшли  спонсорів. Тобто, 2014  рік ми працюємо в звичайному режимі, ми маємо 50 підопічних, всі працівники залишаються на роботі. "Карітас" Тернополя продовжуватиме фінансувати "Карітас" Німеччини, а до допомоги іншим "Карітасам" інших міст долучився "Карітас" Відня".

Адресу Тернопільського благодійногойного фонду "Карітас" – Замонастирська,1 – знає чимало людей, які не мають належного соціального захисту, сироти та безпритульні. У "Карітасі" впродовж року вони отримують гарячі обіди, продуктові набори, а сироти та діти з багатодітних і малозабезпечених сімей – ще й одяг і взуття. У "Карітасі" діє багато традиційних проектів: найбільші з них: "Домашня опіка" та "Мобільна праця з молоддю". Потребуючі отримують подарунки на Різдвяні та Великодні свята, до дня Святого Миколая, акція "Шкільний портфелик", "Дари осені".

Отець Андрій Марчук, директор Тернопільського благодійного фонду "Карітас": "Наближається свято Миколая вже – це перша акція. Потім друга акція – різдвяна кутя, ми ту кутю також варимо для потребуючих і вони можуть взяти її додому. Далі Різдвяний подарунок, цю акцію ми робимо спільно з партнерами з Чехії. Далі йде акція День хворого – 11 лютого".

При благодійному фонді є також стоматологічний кабінет. Діють курси з вивчення іноземних мов. Загалом в Тернопільському "Карітасі" щороку проводять більше десяти акцій для потребуючих.