додому суспільство Тернопільський євромайдан припинив роботу, збирають наметове містечко

Тернопільський євромайдан припинив роботу, збирають наметове містечко

428

Сьогодні Тернопільський євромайдан припинив роботу, згортають наметове містечко. Однак, організаційний комітет євромайдану надалі переформатовується у громадський рух і продовжує працювати – про це повідомив молодіжний міський голова Тернополя Любомир Шимків. Естафету євромайдану сьогодні студенти передають політикам, які продовжуватимуть акції протесту своїми методами. 

5 днів, починаючи із 25 листопада у Тернополі був свій Євромайдан, який зорганізувало студентство, вимагаючи підписання Україною угоди про Асоціацію із ЄС. Нині офіційна частина саміту у Вільнюсі, де розглядалося  українське питання, завершилася, і жодної угоди керівництво країни із Європейським союзом не підписало. Відтак, на Тернопільському “Євромайдані” перейшли до заклику якнаймасовішого виїзду на “Євромайдан” у Київ.

Любомир Шимків, молодіжний міський голова Тернополя: “Реально дуже важка ситуація з перевізниками, майже всі відмовляються везти. Ми знаходим автобуси, але це поодинокі автобуси. Вчора відправили 60 чоловік, але переважно все залізницею. Сьогодні теж купуєм білети на залізницю, але я закликаю всіх тернополян, щоб вони організовувались малими групами, брали машини і частково ми зараз ми можем компенсувати за бензин гроші. Тільки таким шляхом ми можем зараз поїхати до Києва”.

Тим часом волонтери Тернопільського “Євромайдану” взялися до формування списків охочих їхати у столицю та продовжили добровільний збір грошей на це. Водночас не припиняла своєї роботи зведена 28 листопада сцена.

Сергій Гуменюк, представник прес-служби Тернопільського “Євромайдану”: “Має бути концерт вінницького гурту “ОтВінта”, після цього завершиться все масовою акцією всіх людей що є на майдані. Всі візьмуться за руки, зроблять імпровізований живий ланцюг. Тобто це буде узагальненням Тернопільского “Євромайдану”, який ми організували”.

Чи функціонуватиме у Тернополі “Євромайдан” разом із наметовим містечком після закликів їхати у Київ, організатори остаточно вирішать ввечері.