додому освіта Тернопільський дитячий хоровий колектив «Зоринка» переміг на Міжнародному конкурсі у Польщі

Тернопільський дитячий хоровий колектив «Зоринка» переміг на Міжнародному конкурсі у Польщі

773

Тернопільський дитячий хоровий колектив «Зоринка» переміг на Міжнародному конкурсі церковної та духовної музики, який проходив у Польщі. У фестивалі, котрий проводиться уже 32 роки поспіль, брало участь 22 аматорські і професійні хори з Польщі, Білорусі, Болгарії, Естонії, Молдови, Росії та України. "Зоринка", розділивши перше місце з хором Національної музичної академії України імені Петра Чайковського з Києва, гідно представила Тернопільщину.

Чергову нагороду привезла "Зоринка" до Тернополя, цього разу з Польщі. Перше місце у категорії дитячо-молодіжні хори у конкурсі церковної ортодоксальної музики. У фестивалі брали участь 22 аматорські і професійні хори з Польщі, Білорусі, Болгарії, Естонії, Молдови, Росії та України. Зважаючи на серйозну конкуренцію, на перше місце керівники "Зоринки" навіть не сподівались.

Ізидор та Анжела Доскоч, керівники тернопільської хорової школи "Зоринка: "Ми дуже задоволені, ми чесно кажучи навіть не сподівались, тому що знаючи який високий рівень цього конкурсу, які сильні колективи на нього приїжджають, наші діти знають свої сили і не образяться на мене, бо якби ми їхали повним складом, то ми б були впевнені у своїх силах, а тут маленькі діти і знаєте, боязко було".

До Польщі поїхало тільки 27 дітей, інші вихованці "Зоринки" у той час складали іспити у школах. Проте, зізнаються діти, менший склад не став на заваді перемоги.

Соломія Бронецька, вихованка тернопільської дитячої хорової школи "Зоринка": "Ми старались вразити наших викладачів, і старались зайняти перше місце, віддячити їм за те, що вони дали нам наші голоси".

Наталя Демкович, вихованка тернопільської дитячої хорової школи "Зоринка": "На конкурсі ми виступили, але дуже хвилювались перед цим. Але ми завжди приймаємо ті місця, які ми маємо, тому що хтось може бути за нас кращий, якийсь хор, хтось може бути гіршенький, але ми показали себе з достойної сторони, що ми варті першого місця".

Окрім участі у фестивалі, розповідають вихованці, були екскурсії й інші виступи.

Оксана Комащук, вихованка тернопільської дитячої хорової школи "Зоринка": "Ми співали в Соборі, якому уже 500 років, він відремонтований , дуже красивий. Ми ще відвідували заповідник, там були зубри, вовки, інші, там також цікаво було".

 Дарина Решетуха, вихованка тернопільської дитячої хорової школи "Зоринка": "В нас була така можливість поспівати в музеї ікон, там взагалі не дозволяють, бо там тихо і грає своя музика, але ми мали таку можливість, там співали твори, це була для нас така велика честь, також ми виступали в Костелі, там були ми і інші колективи і це був вже фестиваль"

2012 рік був плідним для "Зоринки", зізнаються Анжела та Ізидор Доскочі. Лауреати фестивалю в Празі, унікальний виступ в Парламенті Угорщини, участь у фестивалях в Німеччині та Польщі. Вже цього року "Зоринка" здобула перше місце на європейському фестивалі "Я там, де є благословіння", який проходив у Тернополі. У традиціях колективу, повернувашись з-за кордону, презентувати концертну програму і тернополянам. Тому другого червня в обласній філармонії вихованці "Зоринки" і не тільки, демоструватимуть свої вміння тернополянам.

Ізидор та Анжела Доскоч, керівники тернопільської хорової школи "Зоринка: "В ньому візьмуть участь не тільки наш хор, ще буде співати камерний хор філармонії, тріо "Солов"ї Галичини" і Симфонічний оркестр, тріо "Солов"ї Галичини" – це наші випускники. ому запрошуємо всіх поціновувачів на свято хорової музики".

Вже сьогодні "Зоринка" отримала запрошення на ювілейний 35-й фестиваль духовної музики в Польщі. У школі  продовжують наполегливо працювати, одночасно чекають і нових юних талантів.