додому Головні Тернопільський апеляційний суд пікетували бізнесмени

Тернопільський апеляційний суд пікетували бізнесмени

891

Апеляційний суд Тернопільської області пікетували представники місцевого бізнесу. Сьогодні у цьому суді розглядають справу Віталія Сороколіта – тернопільськго підприємця, який уже більше 6 років змушений захищати свої бізнес-інтереси у судах. Люди, які прийшли під стіни обласного апеляційного суду, стверджують: Сороколіт власною головою заробив чималі гроші, але не "поділився із системою", за що проти нього незаконно  розпочали кримінальне провадження.

6 років тому Віталій Сороколіт розробив власну електронну систему бухгалтерського обліку, яку у нього викупила закордонна фірма за 800 тисяч доларів. Проблеми із законом, запевняють пікетуючі, почалися у підприємця тому, що заробленими грішми він,  "як годиться і з ким потрібно, не поділився".

– Він задекларував всю ту суму, провів всьо офіційно і коли пішов здавати звіти, були в шоці, як так, така велика сума і без нас. Почали його, відкрили справи, що він неправильно податки сплатив, що він то не правильно, що він то не правильно. Спочатку він з ними боровся, але потім він заплатив їм ту суму, а це було близько половини, близько 400 тисяч доларів, і через якийсь час почав з ними судитися. Судився до того часу, що в травні минулого року виходить рішення Львівського апеляційного суду, що він не винен, що повинні повернути йому ті гроші ,і він публікує в інтернеті листа відкритого, в якому назвав прізвища, ім'я, по-батькові всіх наших тих, хто його пресував, це і прокурори і слідчі і податківці. Всіх він назвав і він наступив їм на дуже великі мозолі і після того в серпні місяці вони його безпідставно, надумано, без фактів, його арештовують і півроку тримають, – розповідає приватний підприємець Андрій Газилишин.

Відтак сьогодні, під час розгляду справи Віталія Сороколіта у апеляційному суді Тернопільської області, підприємці Тернополя вимагали у суддів не більше-не менше – бути чесними. Пікетуючі, кажуть, справа Віталія Сороколіта – лише приклад, на якому б суд мав нині продемонструвати відкритість і правову справедливість.

– Це може зачепити кожного, в тому випадку, коли влада, коли система піде проти бізнесу, проти підприємців. І тому ми сьогодні тут, і тому ми розумієм, що це стосується кожного, і ми відстоюєм інтереси сьогодні підприємця Сороколіта, але, я думаю, що це згуртування і розуміння людей допоможе відстоювати в майбутньому наші права, якщо це буде потрібно, – говорить Андрій Газилишин.

– В нас багато справ ідуть, пов'язаних з п'янкою за кермом публічних осіб, і ми будем ці справи тоже доводити до логічного завершення, щоби люди бачили не тільки факт встановлення, що його спіймали за кермом в нетверезому стані, а й факт покарання. Всі знаєте, що система працювала, вона ще й зараз тут працює, коли суддя баче, що це службовець якоїсь організації, структури, вона до нього більш-менш поблажливо ставиться, тому, що завтра тому судді до нього треба йти за якоюсь довідкою, за якимось документом, працює система "рука руку миє". Тому ми хочемо, щоби це було публічно, правдиво і всі були перед судом одинакові, – вважає співзасновник автомайдану Тернополя Юрій Остап'юк.

– Він зараз просить в своїй апеляції, щоби провели судове слідство щодо його справи, суд відмовляє, чому? Ми всі розумієм, що минулого року які судді були, як вони працювали. Дай Бог, щоб вони сьогодні змінились. Як всі знаємо, у вівторок було Верховною радою прийнято закон щодо люстрації та повернення довіри до суддівства. Хотілось би на гадати, я скажу коротко, щоби судді просто пам'ятали, що громада, ми собі даєм це в зобов'язання, будем слідкувати не тільки за їхньою роботою, а також за їхнім особистим життям, – каже представник громадської спілки “Рада бізнесу Тернопілля” Олександр Бораковський.

Пікет приніс результати. Апеляційний суд Тернопільської області обвинувальний вирок Віталію Сороколіту скасував, а апеляцію прокуратури задовольнили лише частково.