додому АТО Тернопільських кіборгів нагородили, чотирьох – посмертно

Тернопільських кіборгів нагородили, чотирьох – посмертно

780

vlcsnap-2016-01-19-19h20m33s931“За службу Україні” нагородили кіборгів Тернопільщини – захисників Донецького аеропорту. Відзнаки голови обласної державної адміністрації отримали також чотири сім’ї військовослужбовців. Для їх синів чи чоловіків медалі стали посмертними.

Родичі В’ячеслава Мельника – кіборга із позивним “Анчоус” – одні із тих, хто отримали посмертну обласну відзнаку свого сина. Він пішов на війну добровільно посля смерті дружини. Мама востаннє спілкувалась з сином 17 січня 2014-го року. Каже, В’ячеслав завжди запевняв, що з ним все добре.

– Мама, все добре. Я кажу, Славчику, сину, я ж чую що вибухи, стріляють. Він казав: мамусю, не переживай, то просто відлуння, то далеко від нас, каже. Не хотів, щоб ми переживали. А їсти, питаю, маєте? Та, каже, не переживай, я ще тобі привезу. А потім той Сергій розказував, що ми останні ті дні, то було ще пару банок тушонки і льод смоктали замість води, – пригадує мати кіборга В’ячеслава Мельника Ірина Мельник.

Лише наступного дня батькові сказав: я в пеклі. А вже 20-го січня – загинув.

– Після такого, як він втратив Надю, вони дуже кохали одне одного, і він не боявся смерті. Хлопці казали, що він летів в бій постійно перший, і кричав, що ми українці, ми сильна нація, ми переможемо, слава Україні і моя Надюшка мене береже, – розказує мати кіборга В’ячеслава Мельника.

Отримала посмертну нагороду і родина Ігоря Римара. Дружина Леся знала, що на початку січня його поранили. Проте не знала де і що вижити йому не вдасться.

– Він мені нічого не казав, де він є. Він завжди казав: я в тихому місці, тут не стріляють. Кожен день він дзвонив. такого дня не було, щоб він не подзвонив. По 2-3 рази дзвонив. і я не могла навіть здогадатися, що він в Донецькому аеропорту, – говорить дружина кіборга Ігоря Римара Леся Римар.

Батько кіборга Володі Труха знав, що 17 січня його син виносив поранених з поля бою. Його ж само врятувати вже не було кому. Пригадує: син був веселий, сильний і незламний духом.

– Побратим його Бізон сказав одне таке дуже слово. Таких пацанів на броні вивозили по два десантники, по них навіть москалі не стріляли. Вони боялися їх як смерті. Лишив він для себе дві гранати, казав: тату, я в полон не здамся. Одна для мене, а одна для них. Мене чеченці не каструють і Алах Акбар кричати на моїй землі не будуть, – каже батько кіборга Володі Труха Володимир Трух.

Всього нагороди голови Тернопільської обласної державної адміністрації посмертно отримали чотири захисники Донецького аеропорту. Нагородили і тих, кому вдалось вижити та повернутись додому. Українські кіборги утримували оборону аеропорту 242 дні.