додому культура Тернопільську “Ніч перед Різдвом” можна побачити у драмтеатрі (відео)

Тернопільську “Ніч перед Різдвом” можна побачити у драмтеатрі (відео)

571

Чотири вистави – чотири аншлаги. Так городяни зустріли прем'єру Тернопільського драмтеатру – «Ніч перед Різдвом». Сьогоднішня денна вистава також увінчалась успіхом. Комедія за Миколою Гоголем отримала в руках наших шевченківців нове дихання. Режисер музичної комедії – В'ячеслав Жила. Яскраві декорації, костюми, неординарні герої та веселі пісні і колядки – "Ніч перед Різдвом" вже полюбилася тернопільським глядачам.

Сюжет твору «Ніч перед Різдвом» Миколи Гоголя знають навіть школярі. Вистава розповідає про неймовірні події різдвяної ночі. Коваль Вакула мандрує з Диканьки до Петербурга верхи на чорті, щоб дістати для своєї коханої Оксани черевички самої цариці. Зустрівшись у столиці з запорожцями, парубок потрапляє до царського палацу. У подарунок від цариці Вакула отримує черевички, які прокладуть шлях до серця його коханої. "Ніч перед Різдвом" – це містична казка, подвиги заради кохання, а поряд з тим – святковий настрій, якого додають пісні, танці, колядки у виконанні акторів театру.  

Максим Попович, виконує роль Вакули у виставі "Ніч перед Різдвом": "Це казка, дуже історія символічна, різдвяна. Атмосфера сама допомагає, бо ми випустили прем'єру саме в цей різдвяний цикл свят. Якісь моменти такі були, бо ми тут ще маємо певні стосунки з потойбічними силами. І от в цьому якомусь коловороті доводилось існувати. Але нічого, спільними зусиллями я думаю, що ми справилися".

Знайшлися серед акторів і ті, кому темні сили не страшні. Заслужена артистка України Наталя Лемішка, яка виконує роль Солохи, каже: її героїню так просто не залякати.

Наталія Лемішка, виконує роль Солохи у виставі "Ніч перед Різдвом": "По-моєму, ми пануємо над нечистю. І мені здається, що кожна жінка десь по-своєму актриса. Правда ж? Так що в Солосі так зібраний такий образ. Тому, що кожна жінка може бути і так, і так, і так, як їй треба".

Цю виставу на сцені тернопільського драмтеатру вже ставили, але ще у 1997 році. Тепер вона отримала нове дихання.

В'ячеслав Жила, режисер-постановник музичної комедії "Ніч перед Різдвом": "Це більш осучаснена версія. Новий художник – це художник зі Львова Мар'ян Савицький, який зробив оформлення. Це привозносить цю виставу до якогось нового етапу нашої творчості. Це інший розподіл ролей. Нові персонажі, нові герої з'явились. Актори по-новому якось, яскравіше засяяли".

 Головні ролі вистави дісталися акторам Максиму Поповичу, Євгену Лаціку та Юлії Хміль. Також у виставі грають заслужені й народні артисти України та молодь театру. Усі дійові особи неординарні, особливі. Максим Попович каже, закоханий Вакула йому імпонує, бо і сам переживав такі палкі почуття.

Максим Попович, виконує роль Вакули в музичній комедії "Ніч перед Різдвом": "Закоханий чоловік, молодий. Я думаю, що всі чоловіки через це проходили. Кохання – це прекрасне почуття, а він в такий спосіб натворив стільки цікавих речей. Я думаю, що ця тема кохання присутня і близька мені. Все було гарно".

Одною із родзинок вистави стало цікаве сценографічне вирішення комедії. На камеру усі секрети шевченківці не відкривають. Кажуть, тернополяни прийдуть і все побачать самі.

В'ячеслав Жила, режисер-постановник музичної комедії "Ніч перед Різдвом": "Ми зробили більш сучасне, більш модернове, в європейському напрямку з цікавинками. Не хочеться відкривати секрети. Нехай глядач прийде і сам побачить все".

Після прем’єри вистава залишиться у діючому репертуарі театру. Запрошують її переглянути і самі актори, навіть не виходячи з ролей.

Кум Панас, герой вистави "Ніч перед Різдвом": "Любі мої тернополяни! Я вас вітаю з Різдвом Христовим! Христос ся рождає!"

Сергій Бачик, виконує роль кума Панаса у виставі "Ніч перед Різдвом": "А тепер серйозно. Ще раз тернополяни вітаю вас з Різдвяними святами. Нехай життя ваше буде як казка, як наша вистава "Ніч перед Різдвом". Бажаю вам всіх благ, гордіться тим, що ви – тернополяни. Будемо добрі, сильні і все в нас получиться. Приходьте до нас на виставу. Я вас запрошую".