додому культура Тернопільському видавництву “Навчальна книга “Богдан” виповнилось 15 років

Тернопільському видавництву “Навчальна книга “Богдан” виповнилось 15 років

609

Вже 15 років працює для українського читача тернопільське видавництво "Навчальна книга "Богдан". Підручники, довідники, енциклопедії, художня та духовна література, книги для дітей – сотні працівників видавництва щодня дарують життя новим книгам. З ювілеєм їх вітали вдячні читачі, колеги та друзі, серед яких і телекомпанія "ТV-4".

Відколи в помислах автора зароджується ідея книжки – до моменту, як її отримають читачі, часу проходить немало. Проте дуже важливо, щоб так само горіло серце і у видавців, які представлять книгу світові. Саме такими – палаючими, творчими та невтомними знають досвідчені автори та початківці працівників тернопільського видавництва "Навчальна книга "Богдан". Щороку видавництво випускає більше найменувань книг, ніж днів у всьому році. Їх тиражі – десятки мільйонів.

Богдан Будний, директор видавництва "Навчальна книга "Богдан": "Якщо в нашому активному прайсі є понад 3 тисячі найменувань книг, то зрозуміло, що наш авторський колектив більший, як ця кількість. А кількість видавництв, можна було б перелічити, з яких мов ми перекладаємо. Це англійська, німецька, італійська, французька, словацька, литовська, російська".

А ще білоруська, шведська, норвезька, – видавництво намагається не лише відкрити світові українську книжку, а й познайомити з зарубіжною літературою наших читачів. А починалось все просто, розповідає засновник та директор видавництва Богдан Будний – було бажання робити добру книжку. Нині ж колектив "Навчальної книги "Богдан" – це сотні людей. А відтак – більше задумів. Адже вже 15 років вони працюють для читачів різного віку та інтересів.

Богдан Будний, директор видавництва "Навчальна книга "Богдан": "Думаємо над тим ми, як розширювати грамотність читача від найменшого. Бо якщо втрачений час отих перших років, якщо дитина не відчула той смак, то далі це зробити все важче і важче. Тим більше, що зараз є якісь спокуси інші: інтернет, телебачення, але книжку нічого не може замінити. Я вірю, що ми знайдемо свій шлях до читача".

Майже стільки ж років на телеканалі "ТV-4" успішно виходить щотижнева програма про літературні новинки – "Дім книги".

Юлія Винокур, генеральний директор телекомпанії "ТV-4": "Нам не лише приємно, а й гордо долучитися до такої хорошої роботи. І якщо ми разом допомогли хоча б одному читачеві долучитися до книги, то, мені здаться, це також здорово. Я вітаю наших друзів з перемогою, з великим ювілеєм. Так тримати. Я думаю, не один сюжет, не одна програма, спільно зроблена, порадує нашого глядача".