додому Новини Тернопільській області – 75

Тернопільській області – 75

565

vlcsnap-2014-12-04-19h12m07s168Тернопільській області – 75! За цей час її склад змінювався багато разів. З’являлись нові райони, зникали населені пункти. Про це роpповідає виставка документів у Тернопільському обласному державному архіві.

Тернопільщина впродовж віків була під владою кількох держав. У 1939-му територія Західної України приєдналась до української Радянської соціалістичної Республіки. В грудні того ж року в її складі була утворена і Тернопільська область.

– Представлена копія указу саме від 4 грудня 1939 року про створення на території Західної України шести областей і серед них Тернопільської області. Було утворено 13 повітів, тому що частина 5 повітів відійшло до сучасної Львівської області і приєднано було Кременецький повіт, – розповідає головний спеціаліст відділу інформації та використання документів державного архіву Тернопільської області Тетяна Маркевич.

Документи тут – починаючи із 1921-го, коли землі Тернопільщини ще входили до складу Польщі. Це інформація про утворення Тернопільського воєводства, статистичні дані про нього, його адмінподіл. Далі – Радянський період.

– Документи про хід колективізації в області. Оскільки влада часто гучно звітувала про створення нових колгоспів, але фактично селянство загнали до них 49-50 рр. Представлені документи, матеріали про переселення жителів нашого краю, одноосібників і колгоспників в піденні області України. Зокрема, представлені документи про переселення села Антонівці Шумського району у Запорізьку область.

Опісля створення Тернопільської області її реформували ще кілька разів. Змінювалась кількість районів, зменшувалась кількість населених пунктів. Остаточно адміністративний склад Тернопільщини сформувався у 1991 році.