додому Головні Тернопільські волонтери виготовляють батончики для військових на фронт

Тернопільські волонтери виготовляють батончики для військових на фронт

788
Енергетичні “батончики переможця” для наших військових на передову виготовляють тернопільські волонтери. За один раз вони можуть зробити близько ста кілограмів такого продукту власного приготування. І хоч у кожного з учасників благодійного процесу своя робота, та волонтерство під час війни для них – на першому місті. Як відбувається приготування смачного та корисного перекусу – показуємо у сюжеті.

Об`єднані спільною справою, а точніше – енергетичними батончиками. Такий корисний смаколик виготовляють тернопільські волонтери для українських бійців на фронт. Дехто з благодійників почав цим займатися ще з 2014 року. Продовжили волонтерську роботу, але вже у більшому складі і після повномасштабного вторгнення росіян. Організаторкою такої спільноти небайдужих людей з перших днів стала Марія Гап`юк.

Вона каже: солодкий продукт власного приготування захисники на передовій використовують як невеликий перекус. За словами волонтерки, якщо військовий скуштує один такий батончик, то 4-5 годин він не відчуватиме голоду. Адже смаколики – калорійні й дають багато енергії.

Марія Гап’юк, волонтерка, розповідає: “Ти хочеш пити, тому що там багато солодкого, але ти не відчуваєш голоду. Також от тепер хлопці кажуть, що не тільки на завдання військові вони беруть їх, коли далеко йдуть, а й якщо підрозділ відділений так, що в крамничку не попадеш, шоколад-цукерки не купиш. То люди мають на фоні стресу велику потребу у споживанні солодкого”.

Серед основних інгредієнтів у господинь – горіхи, мед, сушені яблука, чорнослив, журавлина та чимало інших. Рецепти, за якими сьогодні готують, жінки часто змінювали. Оскільки дослухалися до побажань військових, а також експерементували з поєднаннями різних смаків.

“Колись нас хлопці з розвідки в 2014 році попросили, щоб кунжут перемелювати. Нам це вийшло дуже круто, тому що менше кількість йде. А воно просто фізіологічно, якщо людина дуже довго не має можливості вмиватися, приймати душ, а споживає щось з конжутом, то це неприємності травної системи”, – додає пані Марія.

Дехто з учасників вперше навчався робити такі солодкі перекуси саме під час волонтерства. Енергетичні батончики господині виготовляють залежно від потреби: від двох до чотирьох разів на місяць. Їхні партії готового продукту важать близько 100 кілограмів. За місяці роботи волонтери мають і власний рекорд – сто чотири кілограми таких смаколиків. Та щоб стільки приготувати за одну зустріч – близько 10 людей працює майже 5 годин.

Хтось з небайдужих приходить та допомагає в процесі роботи, є ж ті люди, які підтримують фінансово. Завдяки матеріальній підтримці волонтери закупляють необхідні продукти або ж часто отримують їх і від місцевих.

На кожному енергетичному батончику є обов`язково важлива синьо-жовта наліпка з надписом: “з Тернополя з любов`ю”. Таким чином волонтери наголошують: через “батончик переможця” кожен військовий відчує ті позитивні емоції, з якими їх створювали господині.