додому культура “Тернопільські театральні вечори” стартували

“Тернопільські театральні вечори” стартували

367

Сьогодні у Тернополі розпочалось театральне свято. До нас цього тижня приїде 6 театрів зі Львова, Луцька, Коломиї, Хмельницького та Полтави. До 24 жовтня кожного вечора на тернопільській сцені свої роботи представлятимуть молоді українські режисери. "Тернопільські театральні вечори" розпочав режисер-постановник зі Львова Влад Сорокін з романтичною драмою "Втеча від реальності". Наш кореспондент Марічка Пачковська спілувалась з членами журі ще до початку роботи фестивалю.

Афіша цьогорічних театральних вечорів різноманітна: від комедій до мюзиклу. Такий фестиваль єдиний в Україні, де заявити про себе можуть саме молоді режисери.

Олег Мосійчук, член журі фестивалю "Тернопільські театральні вечори. Дебют": "Ми сподіваємося, що і у цій репертуарній афіші, і в тих запропонованих виставах, які привезуть, а привезуть кращі свої роботи театри, будуть якісь мистецькі вибухи, якісь цікаві родзинки і за цим буде слідкувати наше журі. І достойні роботи будуть відзначені вже традиційними номінаціями на фестивалі "Тернопільські театральні вечори. Дебют".

В'ячеслав Жила, член журі фестивалю "Тернопільські театральні вечори. Дебют": "Чекаємо якихось відкриттів. Бо кожен фестиваль бодай одну-дві роботи режисери привозять дуже цікаві, неординарні, перспективні".

Тернопільський фестиваль і наша сцена були стартом для багатьох митців, які вже стали метрами театру. Самі ж глядачі щороку дають фестивалю найвищу оцінку, купуючи квитки на вистави.  Вже зараз їх залишилося обмаль. Тернополяни квитки розкупили ще тиждень наперед. Шевченківців популярність фестивалю тішить, кажуть, розчарованими глядачі не будуть.

Василь Неволов, голова журі фестивалю "Тернопільські театральні вечори. Дебют": "Тернопіль цим фестивалем підтверджує свій рівень одного з важливих центрів культурних України. І цього фестивалю очікують, на нього сподіваються. Фестиваль завжди і виховує глядача. І те, що театри при відсутності нині гастролей, приїдуть відразу сім театрів приїдуть до Тернополя, то це дає можливість гідно оцінити свій власний театр".