Головна Новини Тернопільські рибалки тепер можуть ловити рибу не лише попри берег, а й...

Тернопільські рибалки тепер можуть ловити рибу не лише попри берег, а й випливаючи на човнах

555

vlcsnap-2016-06-17-15h22m32s842Тернопільські рибалки тепер можуть ловити рибу не лише попри берег, а й випливаючи на човнах, адже дія наказу “Про нерестову заборону” в Україні, яка тривала з 1 квітні до 10 червня –  закінчилась. У “Тернопільрибохороні” розповідають, під час нересту на Тернопільщині виявили 58 правопорушень, з них 18 грубих і 33 легких.

Уже тиждень тернопільські рибалки можуть ловити рибу не на один гачок, а на 5, і мати при собі більше однієї вудочки. Закінчилась дія наказу про нерестову заборону. Тож тепер у любителів порибалити трохи більше можливостей, а ще з 10 червня можна виходити на воду на човнах.

– Закінчилась дія наказу про нерестову заборону, яка починалась від 1 квітня і діяла до 10 червня. Відповідно, цим наказом заборонявся вихід на воду і, відповідно, були місця, які були закриті для рибальства. Дія цього наказу закінчилася. Тепер рибаки можуть ловити рибу практично всюди, причому не на один гачок, а на 5 гачків і спінінг, тобто на 5 вудок, і мають право виходити на човнах, – розповідає заступник начальника “Тернопільрибохорони” Сергій Сеник.

В нерестовий період не обійшлось і без порушень та браконьєрства. Під час дії наказу “Про нерестову заборону” у 2016 році трапилось 58 правопорушень у Тернопільській області. Сергій Сеник каже, що це більше ніж минулого року. З них 18 грубих порушень, одне з яких має ознаки кримінального злочину, і 33 легких, за які порушники відбулися штрафом. І хоч нерестовий період закінчився, певні обмеження на вилов риби залишились. До них відноситься добова норма вилову та “маломірка”.

– Звичайно обмеження є, закінчилась нерестова заборона, але обмеження лишились. В першу чергу, це обмеження добової норми вилову, добова норма вилову складає 3 кілограми на одну особу. Ну і, відповідно, обмеження по маломірці, по розміру риби. За це також накладаються штрафи і досить немалі. Лин 20 сантиметрів, лящ 32 сантиметри, – штраф за лина 119 гривень, за ляща 170. Сазан – 306 гривень, судак – 510 і щука – 340, – каже Сергій Сеник.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here