додому Новини Тернопільські полісмени нагадують водіям про необхідність вчасно змінити літні шини на зимові

Тернопільські полісмени нагадують водіям про необхідність вчасно змінити літні шини на зимові

552
Тернопільські полісмени нагадують водіям про необхідність вчасно змінити літні шини на зимові. Для цього власникам авто можна орієнтуватися на прогноз погоди. Так, коли середньодобова температура повітря опуститься до позначки +7 градусів – можна записуватися на шиномонтаж. Більше про те, чому так важливо своєчасно замінити літні шини – розкаже наша Юлія Пацкаль.
Вже наприкінці листопада синоптики обіцяють, що середньодобова температура повітря опуститься до позначки +2 – +7 градусів за Цельсієм. Це не тільки сигнал про потребу одягатися тепліше, а й про те, що власникам авто час змінити літні шини на зимові.

Ольга Пелих, т.в.о старшого інспектора пресслужби, каже: “В осінньо-зимовий період необхідно змінювати шини на своєму автомобілі на зимові, коли середньодобова температура повітря становитиме нижче +7 градусів за Цельсієм. Адже зниження температури суттєво впливає на структуру та властивості літніх шин”.

За такої погоди матеріал літньої гуми втрачає зчіпні властивості. Літні шини мають м’який і еластичний склад, який на морозі дубіє і перетворюється в слизьку пластмасу. У холоди водіям стає важче керувати таким авто, що збільшує ризик потрапляння в ДТП. Відтак, зимова гума забезпечить краще зчеплення з дорогою і безпечну їзду.

Також у поліції нагадують, що в осінньо-зимовий період керування авто вимагає від водія більшої зосередженості та вміння діяти у непередбачених ситуаціях.