додому культура Тернопільські поети мірятимуть поетичний потенціал штанґелем

Тернопільські поети мірятимуть поетичний потенціал штанґелем

355

Поетичним штанґелем мірятимуть свій поетичний потенціал  13 жовтня поети Юрій Завадський та Микола Шпаковський. О 18:00 у книгарні "Є" вони представлять свої нові книги "Пейпербек" та "Шафа Шамана".

«Пейпербек» Юрка Завадського надрукована на газетному папері, має трохи більше 460 сторінок, обгорнутих помаранчевою обкладинкою, та виконана у зручному форматі поклади-в-кишеню. Вона складається з 11 частин.

"Якось спробував склеїти те, що давно бродило в голові, і змішати нові й старі техніки, про що собі мріяв. Вірші дивним чином закрутилися довкіл духової музики, дихання й прадавніх звуків, що виходили з кісток, легень і рук розкиданих землями людей", – каже поет у передмові до одного з розділів.

Збірка "Шафа Шамана" Миколи Шпаковського поділена на частини, котрі відповідають стихіям. Від шаманства у текстах – заклинальність, виражена у ритміці, що наштовхує на розспівність й наспівність. Микола – засновник і учасник багатьох поетично-музичних проектів в Любліні, Тернополі та Львові. Зокрема, співає у гурті, який також називається «Шафа Шамана». Лауреат ІІІ-ї Літературної Премії видавництва «Смолоскип», номінант-переможець Міжнародного Кінофестивалю «Куб», лауреат ІІ-ї Літературної Премії ім. Богдана-Ігоря Антонича.