додому Новини Тернопільські пластуни присягнули на вірність Богу та Україні

Тернопільські пластуни присягнули на вірність Богу та Україні

832

top-photoПЛАСТ відсвяткував сто третю річницю із дня заснування. На Театральному майдані Тернополя вони провели урочисте святкування, складали пластову присягу, тобто обіцяли бути вірними Богу та Україні.

Тернопільські пластуни шикуються на Театральному майдані Тернополя. Спочатку вони пройшли вимаршем із пластової домівки до катедри, де помолились на урочистій літургії. Свято для них традиційне – 103 роки із дня заснування пластової організації. Цю дату святкують всі українські пластуни. Розповідають, за цей час сам ПЛАСТ змінився, проте незмінними лишились його принципи та ідеали.

– Цього року, навіть за півроку, в нас чисельність пластунів виросла практично на 100 людей. В нас є близько 500 пластунів по Тернополю. Батьки бачать, що це альтернатива, наприклад, школі. І що ми можемо дати щось більше: патріотичне виховання, саморозвиток, – розповідає голова Тернопільського Пласту Наталя Гайдук.

Аліна Лис – пластунка прихильниця. В ПЛАСТІ вже рік.

– Я хотіла попробувати, що це. І я як в перший раз прийшла, мені дуже сподобалось, і я вже вирішила, що я буду ходити. Мене вибрали писарем, але потім переставили на скарбника. Тут всі дуже дружні, ніхто не свариться, – розказує дівчинка.

Пластунами-новаками на Театральному майдані Тернополя іменували близько 20 дітей. Під час пластового свята відбувся також благодійний ярмарок.

– Зараз на сході у нас є близько 150 пластунів, яким потрібна допомога. Тому ці гроші підуть їм, – каже Наталя Гайдук.

Під час святкування 103-ї річниці із дня заснування пласту міський голова Тернополя Сергій Надал також заявив, що на сесії міськради звертатиметься до Президента України про присвоєння загиблому на війні пластуну Віктору Гурняку звання Героя України.