додому Новини Тернопільські підприємці оновлюють КВЕДи

Тернопільські підприємці оновлюють КВЕДи

513

 

Черговий штурм кабінетів у будинку за адресою Шевченка, 11 у Тернополі. Цього разу удар приймають державні реєстратори. Їх штурмують суб’єкти господарювання міста. До 31 грудня 2012 року вони зобов'язані оновити види економічної діяльності, так звані КВЕДи.  Якщо цього не зроблять, то, переконані, з 1 січня позбудуться права продовжувати свою діяльність.

Вимога про зміну КВЕДу оприлюднена у наказі Державного Комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (статистика)  від 11 жовтня 2010 року. Упродовж 2012 усі юридичні особи, громадські організації, фізичні особи-підприємці свої коди видів економічної діяльності мають привести у відповідність до нового національного класифікатору України. Тернопільські реєстратори кажуть: суб'єкти були достатньо поінформовані: і на сайтах Держстатистики і податкової, і на семінарах, проте присвоювати новий код не поспішали. Таке зволікання призвело в останні дні до черг у кілька сотень.

Наталія Уніят, начальник відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради: "Це такі, що звикли в останню хвилину все здавати. Вони і звітність так здають, думали – пройде, але у нас 40 тисяч підприємств-суб'єктів господарювання і тому не встигаємо. Щодня ми приймаємо до 250 людей. Це дуже багато. Ми ідемо "на знос". В кінці дня вже цифр і букв не бачимо і нам мерехтить в очах".

У Тернопільській міській раді працює шестеро реєстраторів разом із керівником. Прийомні дні – понеділок, вівторок, середа, четвер. Окрім присвоєння нових кодів у реєстратрів є й інша робота. Аби впоратися організаційно із такою кількістю людей, довелося закликати на допомогу охоронців. У коридорах – люди навіть у неприйомний день. Консультуються, висловлюють невдоволення. Нарікають: у вік комп'ютеризації можна було б замінити КВЕДи автоматично і усіх довести до відома.

Євген Якімець, прийшов за новим КВЕДом: "Хочу сказати, що то людям роблять пакості, що то можна того не робити. Якусь букву можна зробити без тої церемонії. Я вчора записався, але дивлюся, того не потрібно було робити. Це – абсурд. Це "іздєватєство" над населенням і неповага".

Наталія Уніят, начальник відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради: "Думаю, до Нового року ми не встигнемо всіх  прийняти навіть фізично, але я думаю, може продовжать. Бо написано, що діє перереєстрація до нового року, а не написано, що буде дальше".