Головна благоустрій Тернопільські перевізники готові зупинити у четвер міські маршрутки

Тернопільські перевізники готові зупинити у четвер міські маршрутки

272

Тернопільські перевізники готові зупинити завтра міські маршрутки. Жодну з їх пропозицій щодо пільгового перевезення пасажирів виконавчий комітет міської ради сьогодні не затвердив. Натомість міський голова запевнив тернополян, що 6 пільгових місць у громадському автотранспорті за пенсіонерами збережуть. Перевізники кажуть, їм не залишається нічого, крім зупинити маршрутні таксі.

Фірма Івана Миськіва обслуговує 27-й і 33-й маршрути. Щодня на кожен з них виїжджає 12 машин. Фірма, каже, невелика, а податки вимірюються десятками тисяч гривень.

– В середньому за день перевозиться десь 500-600 людей в маршрутці. Десь 150-200 пенсіонерів ми перевозимо, – каже перевізник Іван Миськів.

Держава, каже чоловік, компенсує за це лише третину, і цьогоріч заплатила лише за один місяць. Свої пропозиції щодо перевезення пільговиків та пенсіонерів у маршрутках тернопільські перевізники озвучили на останніх громадських обговореннях. Варіанти чотири.

– 2 пільговики безкоштовно ми готові перевозити, 6 пільговиків за 1,50 грн, всіх пільговиків ми готові перевозити за 2 грн, або вертаємось до договору 2011 року, коли 7 категорій ми тільки возили, це люди з обмеженими можливостями, і їх тоді без обмежень, – каже перевізник Андрій Намака.

З цими пропозиціями на засідання виконавчого комітету Тернопільської міськради відправили начальника управління транспорту та зв'язку Ігоря Мединського. Виконком пропозиції відхилив.

– На даний час перевізники працюють в звичному режимі, перевозять пільговиків, як і перевозили раніше. Наразі ніякого компромісного рішення не було досягнуто на громадських обговореннях, які відбулися двічі в УД "Перемога". Позиція міської ради незмінна, – розповіла начальник відділу зв'язків з громадськістю Тернопільської міської ради Катерина Калуш.

У звичному режимі перевізники працювати відмовляються. З рішенням міського голови про збереження шести пільгових місць для пенсіонерів не згідні. Кажуть, людей розуміють, тому оптимальним варіантом була б адресна допомога кожному з пільговиків. Доплачувати їм по 100 гривень щомісяця пропонували і тернополяни під час обговорення. І одразу почули, наскільки це нереально.

– Пільговиків в Тернополі в нас десь 40 тисяч… Це 4 млн в місяць. Перемножимо на 12 місяців, вам з тих сто не дуже буде віддушини, але ми місто повністю роздягнемо. Воно лишиться без комуналки, освіти, медицини, без нічого, – вважає начальник управління транспорту і зв'язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.

Та й возити пільговиків за власний рахунок перевізники більше не можуть. Економічно обгрунтований тариф на сьогодні, кажуть, близько 4 гривень. Піднімати вартість квитка поки не готові, проте, вважають, платити мають всі. Поки ж подорожчання пального штовхає перевізників на крайні методи.

– Водою ми не заправимо, запчастини стали дорогі. Ми вже набрали стільки палива і запчастин в борги. В кредит вже ніхто не хоче нам давати. А  на несправному транспорті ми не зможемо перевозити людей… Якщо не буде ніяких більше пропозицій, можливо, доведеться зупиняти транспорт, – каже перевізник Іван Миськів.

Якщо і доведеться зупиняти маршрутки, то лише після того, як розвезуть на роботу тернополян, кажуть перевізники.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here