додому АТО Тернопільські медики рятували життя бійцям АТО

Тернопільські медики рятували життя бійцям АТО

524

020920141_2Тернопільські медики-добровольці два тижні відпрацювали у зоні АТО. Реанімобіль з медичною бригадою області відправили у Донецьку та Луганську область. Цивільних медиків відрядили до об’єднаного угруповання Національної гвардії України. Очолив бригаду швидкої допомоги в зоні проведення АТО доцент кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Петро Левицький.

Медики-волонтери надавали військовослужбовцям кваліфіковану медичну допомогу та транспортували їх до військово-медичного клінічного центру Північного регіону у Харкові. За два тижні (з 13 серпня по 26 серпня) тернопільська бригада транспортувала 18 військовослужбовців Національної гвардії середнього та важкого ступеня тяжкості. Також медики надали допомогу вісьмом військовослужбовцям Збройних сил України при перевезенні їх з лікарень Артемівська, Дзержинська та Костянтинівська до Харківського шпиталю.

“Така допомога вкрай необхідна нашим бійцям. На даному етапі у нас є тільки санітарні автомобілі на базі ГАЗелі, – зазначив начальник медичної служби об’єднаного угрупування підполковник медичної служби Андрій Коробкін. – Вони не обладнані плаваючими ношами для транспортування важкопоранених на великі відстані (близько 250 кілометрів), на відміну реанімобіля, на якому працює тернопільська бригада медиків. Трьох важкопоранених військовослужбовців (вогнепальне поранення легень, грудної клітки, шиї, осколкове поранення живота, печінки, шлунку та нижніх кінцівок) ми транспортували саме на реанімобілі тернопільської бригади. Завдяки їх допомозі ми врятували три життя”.

Джерело: Тернопільська ОДА