додому суспільство Тернопільські медики готуються до надзвичайних ситуацій та можливого введення воєнного стану

Тернопільські медики готуються до надзвичайних ситуацій та можливого введення воєнного стану

627

Тернопільські медики готуються до надзвичайних ситуацій та можливого введення воєнного стану. Надавати домедичну допомогу тернополянам в екстенних умовах та керувати мобільними пунктами готується спеціально створений загін "Білі берети". Зараз це 8 чоловіків-лікарів, які тренуються на базі медуніверситету. Працювати готові безкоштовно, проте загону потрібні гроші на спорядження. Організатори просять тернополян підтримати проект матеріально.

Молодий тернопільський медик Андрій Салагорник більше двох місяців працював у мобільній бригаді швидкої допомоги на столичному майдані під час "Революції Гідності". Що таке екстремальні умови роботи під час бойових дій знає не з чуток. Тому сьогодні він серед тих, хто готовий першим в разі потреби рятувати тернополян –  в загоні "Білі берети".

– В цей загін набрали працюючих лікарів з вищою медичною освітою. Зараз нас 8 чоловік, які проходять навчання на базі медуніверситету по медико-тактичній підготовці, – розказує голова формування медичного загону "Білі берети" Андрій Салагорник.

Тренування триватимуть місяць, у післяробочий час. Частина навчань пройде на полігоні, з бронетранспортером. Зрешто,ю кожен з медиків має не лише навчитись надавати домедичну допомогу в надзвичайних ситуаціях, масових заворушеннях чи бойових діях, а й в умовах воєнного стану керувати мобільними пунктами, які діятимуть у школах.

Проте ті, хто допомагатиме людям, мають бути і самі добре захищеними. Тому основна потреба нині – спорядження. Спеціально для наших медиків розробили універсальні медико-тактичні бронежилети, які поєднують кишені для озброєння і медикаментів. Грошей на екіпірування загону немає.

– Бронежилет 5-го класу, який буде тримати автомат Калашникова, в районі 1,5 тис. грн… Стальна каска не підходить, бо вона не тримає автомат, а кевларова каска десь 300 дол. в інтернеті є, тобто в Україні їх важко познаходити в продажі. Потрібні також окуляри тактичні, щитки на коліна, – каже Андрій Салагорник.

Крім цього медикам потрібна форма. Збір грошей – одноразовий, кажуть організатори проекту. Адже ні на медикаменти, ні на зарплату їх не витратять. Усі члени загону готові за потреби мобілізуватись першими і працювати безкоштовно. За громадською організацією "Файне місто" – соціальна робота. Її волонтери почнуть працювати вже у найближчі дні.

– Ми будемо мати опломбовані бокси, з якими наші волонтери будуть ходити і збирати кошти. І ми дуже розраховуємо на підтримку наших свідомих громадян, бо всі розуміють, що така нелегка ситуація, і це ще далеко не кінець. Вогнище тільки починає розгоратися, – говорить координатор соціального напрямку ГО "Молодіжного об'єднання "Файне місто" Аліна Дзюба.

Скриньки стоятимуть і в магазинах. Організатори розраховують на допомогу меценатів. Зголоситися просять і медиків, адже з 15-ти, які записались на навчання, прийшло лише восьмеро. Треба вдвічі більше.