додому Новини Тернопільські комунальники знову пікетували казначейство, вимагаючи заборгованої зарплатні

Тернопільські комунальники знову пікетували казначейство, вимагаючи заборгованої зарплатні

518

Сьогодні комунальники Тернополя знову пікетували обласне управління казначейської служби. Із часу проведення попередньої акції – 8 листопада – ситуація майже не змінилась: казначейство виплатило лише 500 тисяч гривень з необхідних 5 мільйонів, переказ решти грошей продовжують блокувати. А це заробітна плата працівників та оплата за вже виконані роботи комунальних підприємств міста. Якщо після сьогоднішнього пікету комунальники не отримають заробітної плати, погрожують не вийти на роботу, тим самим припинити освітлювати і прибирати вулиці Тернополя та вивозити сміття.

Востаннє працівники кількох комунальних підприємств Тернополя отримували зробітну плату ще за серпень. Відтоді люди працюють у борг. Гроші є, кажуть у міській раді, проте їх проплату блокує обласне казначейство. Станом на сьогодні це управління заборгувало платіжних доручень на суму 5 мільйонів 100 тисяч гривень. Із них 1 мільйон 200 тисяч – невиплачені заробітні плати.
 
Зеновій Хом'як, головний інженер КП "Тернопільміськсвітло": "Хто як може, я не можу за всіх казати, хтось має якісь запаси, хтось взагалі вже нічого не має, ситуація індивідуальна, але однозначно, що тяжко людям, ситуація така, що людям важко".
 
Раніше комунальники пікітували управління казначейства минулого четверга, 8 листопада. З того часу сподівались, що рахунки розблокують. Проте ситуація не змінилась: казначейство переказало лише 500 тисяч гривень з необхідних 5 мільйонів. Комунальники далі без заробітної плати.
 
Валерій Косс, голова обласного комітету профспілки працівників ЖКГ: "Енергетики погрожують, що виключать світло, освітлення Тернополя в зв'язку з тим, що підприємтво не перераховує використаних коштів за електроенергію, ці всі проблеми наслоюються одна на другу і створюється напружена ситуація в колективах і незрозуміло, що буде завтра. Ми йдемо в Новий рік, якщо ми з такими боргами зайдемо у новий рік, то ми не зможемо нормально функціонувати і виплачувати заробітну плату".
 
Працівники комунальних підприємтв Тернополя погрожують припинити роботу, якщо казначейство не виконає своїх обов'язків. Схожа ситуація і в інших обласних центрах України.
 
Валерій Косс, голова обласного комітету профспілки працівників ЖКГ: "Я сьогодні спілкувався з львів'янами, в них проходить аналогічна акція, така ж ситуація у Євпаторії, три місяці не бачить комунальна сфера зарплати, в Луганську така ж ситуація. Все це в результаті буде так, що ми зберемся на Всеукраїнську акцію протесту, бо люди повинні відстоювати свої конституційні права на гідну заробітну плату та нормальні умови життя".
 
Сьогодні акція протесту тривала недовго, комунальники передали до казначейства свої вимоги і не дочекавшись відповіді, розійшлись.
 
TV-4