додому благоустрій Тернопільські комунальники запевняють: до зими готуються заздалегідь

Тернопільські комунальники запевняють: до зими готуються заздалегідь

620

Тернопільські комунальники запевняють: до зими готуються заздалегідь. Сьогодні вони переймаються тим, аби міськими дорогами взимку транспорт рухався безперебійно. Наявна у Тернополі техніка, каже влада, дозволить у снігопади швидко та якісно розчищати проїжджі частини та тротуари. Якщо ж її бракуватиме, Тернопільська міська шляхо-експлуатаційна дільниця залучатиме техніку інших організацій – угоди вже укладені.

Поки зима ще не настала, комунальники активно боряться з листям. Ось такі тротуарні вакуумні автомобілі прибирають Тернопіль вночі, від опівночі до 8 ранку. Про можливості такого авто розповідає її водій Василь Лакоцький:

– Прибирати, замітати, помити, наприклад, бруківка грязна, її можна відмити, забрати все. Машина чудова, видно, що за кордону пригнана.

У Тернополі є 4 тротуарні вакуумні автомобілі. Похвалитися такою технікою може не кожне українське місто.

– Зараз ми починаємо працювати в тому намрямку, як працює цивілізована Європа. Ми маємо як наслідок якісніше прибирання, дешевшу ціну і економію часу. Ці машини забезпечують прибирання  листя і прибирання сміття, при необхідності вони можуть мити. Працюють вони сьогодні у всіх районах міста, де є потреба, вони є більш ефективні ніж ручне прибирання. Декілька міст в Україні використовують автоматичне прибирання, але таких міст можна порахувати на пальцях однієї руки, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

До зими тернопільські комунальники готуються заздалегідь. В кожному ЖЕКу є по 2-3 одиниці техніки. Загалом для прибирання тротуарів є близько 25 автівок. Крім цього є 9 машин для утримання доріг взимку. Відтак, запевняє міська влада, автомобільних заторів на вулицях обласного центру  через сніг не буде. Цьогоріч у Тернополі обіцяють краще прибирати й вузькі вулиці та тротуари.

– Є зараз чотири такі тракторця, достатньо вузькі, тобто метр двадцять в ширину, вони можуть пройти в будь-якому місці, достатньо інтенсивно прибирати місто взимку. Тому що вони крім того що мають відвал спереду, мають взаді ще розсипачку піщано-сольової суміші. Це буде набагато швидше ніж це може робити двірник. Бо якщо, наприклад, прибирання листя ми можемо розтягнути в часі, то  взимку, якщо о 5 ранку нападало снігу, то о 7 ранку місто вже має бути готове до того, щоб пересувалися люди. Тому людська праця, коли в короткий період треба зробити роботу, вона неефективна, – розповів засиупнмк міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Якщо ж своєї техніки бракуватиме, Тернопільська міська шляхо-експлуатаційна дільниця залучатиме техніку інших організацій – угоди вже укладені. Боротьбу зі снігом і ожеледицею на вулицях Тернополя цьогоріч координуватиме спеціальний штаб.

TV-4