додому суспільство Тернопільські комунальники: з наслідками снігопадів та морозу вдається впоратися

Тернопільські комунальники: з наслідками снігопадів та морозу вдається впоратися

375

Сніг впереміш із посипною сумішшю, а під ними лід – така головна проблема окремих доріг і тротуарів міста. В більшості ж у Тернополі, кажуть комунальники, із наслідками снігопадів та морозу вдається впоратися.

Вже більше двох тижнів у Тернополі справжня зима. Зі снігом та морозом роботи додалося і комунальникам.

Тернополянка: "Я бачу, що і тротуари, розчистили. То, що під низом лід то таке, то вже не залежить ні від кого, а так мені здається, що комунальна служба і дорожна працює досить гарно. Претензії не маю, в усякому випадку в центрі, а там дальше… Я була на Морозенка, тоже дуже гарно всьо прибрано".

Тернополянка: "Ну я б не сказала, що так слизько дуже. Прибирають і трактори, і люди, поправляють, нормально так ходити. Ну, де в якому місці, то ж таке, всього не зробиш на 100%".

У відділі технічного нагляду Тернопільської міської ради свою роботу оцінюють задовільно. Працювати комунальникам доводиться цілодобово.

Олег Вітик, начальник відділу технічного нагляду Тернопільської міськради: "Роботи розпочинаються, як правило, в 10 вечора. Збираєм людей повністю, які вдень віддихають, працюють тільки вночі, тому, що є такий формат, що нам краще працювати вночі. Сьогодні виїхало 8  одиниць тротуаро-прибиральної техніки, це МТЗ і два РУМи і виїхало, буквально до 3-ї години ми завершили повністю розчистку всіх магістральних вулиць міста. Працювали всі, вся техніка, яка була, це і КАМАЗи і ЗІЛи, з відвалами. І в третій годині почалася посипка міста".

Вдень комунальники прибирають і посипають вулиці у спальних районах. Головна проблема з якою зіштовхуються – температура нижче -10, при якій посипні суміші практично не працюють. Відтак, на частинах доріг та тротуарів суміші вимішані зі снігом, а під ними – лід, через що слизько і водіям і пішоходам. Дороги продовжують посипати і чекають на підвищення температури, тоді проблема вирішаться сама собою. Поки ж сильні морози, каже Олег Вітик, доведеться потерпіти, бо лід розбити при нинішній погоді затратно і практично неможливо.

Олег Вітик, начальник відділу технічного нагляду Тернопільської міськради: "Настільки багато всипали концентрованої суміші, що просто от, ця пульпа, як ми її називаємо, зараз її нераціонально змітати, тому, що вона при підвищенні почне працювати. А так виходить, що ми суміш всипали, і вона просто витрачені гроші на вітер. Виходимо з тої ситуації, що ми маємо, розумієте. Мусимо так, як нам диктує зараз погода".