додому благоустрій Тернопільські фонтани цього року запрацюють швидше

Тернопільські фонтани цього року запрацюють швидше

405

Тернопільські фонтани цього року ймовірно запрацюють швидше. Вже цього тижня водоканалівці готують відповідне обладнання, далі запускатимуть воду в басейни водограїв та випробовуватимуть. Чи будуть працювати тернопільські фонтани ще до Великодніх свят – залежатиме не від комунальників, а, насамперед, від погоди.

Фонтанний сезон у Тернополі цього року розпочнеться швидше завдяки теплій весні. Вже цього тижня водоканалівці готують відповідне обладнання, далі запускатимуть воду в басейни водограїв та випробовуватимуть.

– Вже з цього тижня ми проводимо підготовчі роботи і я сподіваюсь, що до свят нам вдасться хоча б основні водограї, які були реконструйовані. Якщо звичайно буде сприятлива погода, бо зрозуміло, що при холоднечі, вітрі чи дощі ми не зможемо їх експлуатувати, – розповідає директор КП "Тернопільводоканал" Володимир Кузьма. 

У Тернополі є близько 20 фонтанів, майже усі працюють. Більшість водограїв на замкненому циклі, обладнані підсвіткою і традиційно, починаючи з Великодня, але не пізніше 1 травня, тішать тернополян. Чи запрацюють фонтани до Великодніх свят і цьогоріч залежатиме не від комунальників, а від погоди. У дощ, вітер чи заморозок водограї не вмикатимуть.

– Якщо є така погода, ми не можемо запустити воду в басейн, оскільки є великий ризик того, що вода замерзне, і відповідно може бути пошкоджене певне обладнання фонтану, тільки при гарантії того, що не буде нульової температури чи менше 0, тоді ми можемо запускати роботу фонтанів, – каже Володимр Кузьма.

Влітку фонтани працюватимуть щодня. За гарне композиційне поєднання вулиць і фонтанів Тернопіль часто називають «містом фонтанів».