додому надзвичайне Тернопільські дороги замітає снігом

Тернопільські дороги замітає снігом

507

Тернопільські дороги замітає снігом, в результаті на автошляхах утворюються численні затори. Водії великовагового транспорту вимушені зупинятись на узбіччях і звертатись за допомогою до рятувальників. Ще 9 грудня вранці в Тернополі запрацював  спеціальний штаб, до складу якого увійшли представники комунальних служб, рятувальники та працівники ДАІ. Спецтехніка і самі комунальники були готові до погіршення погоди, проте, через сильний снігопад впоратись з очищенням, прибиранням та посипанням доріг, кажуть, складно.

На об'їзній дорозі Тернополя ситуація складніша, декілька десятків одиниць великовагового транспорту стоять від вчорашнього вечора. Петриківський підйом стає нездоланним для фур. Великий транспорт навіть із ланцюгами на колесах буксує, після кількох спроб водії вирішують не ризикувати.

Роман, водій фури: "Ми стоїмо від вчора, десь з години шостої. Від Хмельницька сюди подекуди прочищені, а вже приїхали до Тернополя то ніхто взагалі снігу не чистить абсолютно".  

Володимир, водій фури: "Можна було б все наладити, можна було б перекрити, почистити дорогу і помало пускати, якби посипали, то б по одній пішли, а так, ніхто нічого не робить.

Допомогти водіям спробували рятувальники. Спеціальні машини перетягали фури через Петриківський підйом, від ранку переправили кілька десятків великовагового транспорту.

Руслан Сивак, заступник начальника аварійно-рятувального загону Тернопільського Територіального управління МНС: "Ми беремо наші машини, в нас є 2 спеціальні техніки, одна машина працює на Микулинецькій, друга тут, мусимо надати допомогу, працівники ДАІ нам помогають, щоб було менше пробок.

За останні дві доби дорожньо-транспортних пригод працівники ДАІ не реєстрували, лише багатометрові затори. Ситуація аналогічна на території усієї області. Навіть невеликий підйом уже стає причиною зупинки не лише фур, але й легківок.

Василь Барановський, інспектор сектору зв'язків з громадськістю УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "Автоінспекція всіма силами допомогає учасникам руху, перекриваємо дорогу, щоб уникнути дородньо-транспортних пригод, а тим водям, які не можуть виїхати на підйоми, ми допомогаємо виїхати і перекриваємо дороги, щоб не було скупчення транспорту великого".

У Тернополі ситуація трохи краща, усі зусилля та спецтехніку спрямували на ті дороги, якими їздить громадський транспорт. Сьогодні залишаються нерозчищеними провулки та деякі міждворові проїзди.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради: "На нашу думку те, що зараз є, не є відмінно. Бо зараз багато вулиць залишаються не почищеними, є проблеми, але бачимо в пресі, що в Рівному люди не могли добратись до магазинів, ця проблема є по Україні загалом, лише в Києві застосовують рідкі реагенти і там сніг топиться моментально, ми такого робити не можемо, бо це дорого і поки обходимось своїми силами".

Наскільки часу вистачить "своїх сил", залежатиме від інтенсивності снігопаду, переконаний керівник приватного підприємтсва "Східний масив". Прибиральники цього ЖЕКу працюють у посиленому режимі, а техніка очищає вулиці Східного масиву та Центру вже по третьому колу.

Михайло Дереворіз, керівник ПП "Східний масив": "В зв'язку з інтенсивноми снігопадами, погода не позволяє нормально очищати, там де очистили вже через дві години не видно тої роботи. Запас в нас піску є – десь 7 метрів кубічних, нам його вистачає десь на тиждень, чиста сіль ми посипаємо, коли буде зупинено снігопад".

Тим часом, аби не стати жертвою заторів, дехто із тернополян придумав альтернативний спосіб проїзду – на велосипеді.

Володимир, тернополянин: "Вигідний транспорт, бензини не треба, якщо що, взяв під паху переніс, люкс".