додому Новини Тернопільські депутати звернулись до Уряду, аби той виділив гроші на пільговиків

Тернопільські депутати звернулись до Уряду, аби той виділив гроші на пільговиків

597

vlcsnap-2016-01-26-17h34m59s816Цьогоріч витрати на пільговий проїзд громадян покладені на місцеві бюджети. В державному гроші на відшкодування пільг Верховна Рада не передбачила. У Тернополі додаткові витрати були готові взяти на себе. Та, кажуть місцеві чиновники, це неможливо через діюче законодавство. Тому прийняли звернення до уряду, аби все таки вирішити питання із пільговиками за сприяння держбюджету. Зараз тернополяни можуть продовжувати користуватись пільгами на проїзд у громадському транспорті.

– Коли перший раз був затверджений бюджет держави, вона пробувала це перекинути на плечі місцевих органів самоврядування. І через певний період часу, коли ми бачили, що нічого не міняється, що доведеться місцевим органам самоврядування ці питання вирішувати, міський голова зібрав оперативну нараду і, відповідно, було прийнято рішення про те, що все ж таки ми не будемо цих людей, цих пільговиків, які до того користувались такими пільгами в громадському пасажирському транспорті, не будемо жодної людини лишати такої пільги – розповідає начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради Ігор Мединський.

У міській раді Тернополя говорять, що держава не має права перекладати фiнaнcувaння трaнcпoртних пiльг на плечі місцевих бюджетів. Навіть коли готові оплатити додаткові витрати. Це їй забороняє чинне законодавство.

– Навіть якщо би місцеві бюджети хотіли це робити, згідно діючого законодавства, згідно конституції України, 142 статті, заборонено такі речі робити. Але. Сьогодні є доручення голови про те, що жодних кроків вліво-вправо не приймати. Що сьогодні залишати все так, як воно є, у відповідності до діючих договорів, але боротися і апелювати до уряду, якщо законодавство гарантувало ці пільгові перевезення, уряд гарантував компенсацію по втратах за ці перевезення, – каже Ігор Мединський.

Тож сьогодні на сесії Тернопільської міскради депутати прийняли відповідне звернення до Уряду про виділення державної субвенції на пільгове перевезення соціально незахищених категорій громадян.