додому суспільство Тернопільські активісти: ухвалені ВР закони – шлях до введення в Україні диктатури

Тернопільські активісти: ухвалені ВР закони – шлях до введення в Україні диктатури

449

Підпише чи ні Віктор Янукович проголосовані 16 січня у Парламенті закони? Окрім державного бюджету на 2014 рік в ручному режимі депутати Верховної ради ухвалили ще низку законів, якими введено кримінальну відповідальність за "екстремізм", запроваджено жорсткішу відповідальність за проведення масових акцій та посилено покарання за блокування й захоплення державних або громадських будівель та інші закони. Тернопільські активісти кажуть, це – шлях до введення в Україні диктатури. А ухвалення головного фінансового документа країни поряд з такими скандальними законами – продуманий хід влади, який покликаний відвернути увагу громадськості від бюджету, вважає депутат Тернопільської облради і громадсько-політичний діяч Степан Барна.

Степан Барна, депутат Тернопільської облради, громадсько-політичний діяч: "Треба чітко розуміти, що те, що наприймалося у державному бюджеті України на 2014 рік є свідченням того, що у такий спосіб були певні механізми відвернути увагу від державного бюджету України. Прийнявши відповідні закони, то я думаю, що вони будуть піддаватися коригуванню. Бо вже є позиції багатьох громадських організацій, є позиції багатьох міжнародних інституцій з приводу недемократичності цих законодавчих ініціатив".

Влада, після відмови від курсу євроінтеграції, взяла шлях на згортання конституційних прав  громадян, вважає  Степан Барна. Закони, за які 16 січня проголосували в Парламенті –  це крок назад в українській демократії. Що стосується недоторканності депутатів, то вона має бути знята, вважає Степан Барна, без винятку з усіх посадових осіб. Але в даному випадку оцінити проголосований закон важко, каже депутат облради.

Степан Барна, депутат Тернопільської облради, громадсько-політичний діяч: "Нам сьогодні складно говорити про необхідність того чи іншого кроку, спрямованого на знаття, наприклад,  недоторканності з депутата Верховної Ради. Але тим не менше ми маємо розуміти, що ці кроки всі спрямовані на те, щоб у якийсь певний спосіб обмежити дії опозиції. Єдине, що сьогодні ще стоїть між беркутом і громадою, яка стоїть на майдані, – це є депутати Верховної Ради України від опозиції".

Схваленими напередодні законами депутати Верховної Ради обмежили свободу слова та низку базових прав українців, вважає  і член штабу національного спротиву в Тернополі Марія Чашка. Активісти кажуть, ухвалені закони спрямовані на придушення масових протестів, які тривають в Україні вже майже два місяці. Є питання і до процедури голосування, наголошує Марія Чашка.

Марія Чашка, член штабу національного спротиву в Тернополі: "Піднімання рук і за кілька секунд називання великої цифри голосів "за", то я думаю, що це би мало бути дуже показовим для усього світу – нелегітимність прийняття таких рішень. А щодо суті таких рішень, то це Україну намагаються перетворити навіть не в таку країну, як Білорусія, а в країну абсолютної диктатури. Країну, позбавлену усіх прав і свобод".

Активісти прогнозують посилення протестів серед українців. На неділю, 19 січня, у Тернополі запланували народне віче.

Марія Чашка, член штабу національного спротиву в Тернополі: "Мусять бути прийняті важливі рішення і подальший покроковий план дій. З цією метою ми і просимо прийти людей на віче. Найважливіше, щоб люди зараз не розчарувалися. Від нас чекають того, що ми розчаруємося, злякаємося, опустимо руки і скажемо: "Нічого вже з цього не вийде". Саме цього від нас очікують. Але Україна – не Росія. Наша нація мудра і я переконана, що зараз з потрійною силою люди піднімуться".