додому АТО Тернопільське “Ядро” продовжує допомагати бійцям зони АТО

Тернопільське “Ядро” продовжує допомагати бійцям зони АТО

708

У Тернополі вже місяць працює логістичний центр Об’єднання заради громади “Ядро”. Склад діє на вулиці  Збаразька, 16 на території гуртовні “Галант”. Волонтери кажуть, за цей час вдалося зібрати чимало допомоги для бійців зони АТО і дякують небайдужим людям. Проте розслаблятися ще рано. Протистояння на Сході України триває, а отже нашим солдатам і надалі потрібна підтримка.

Майже вісімдесят п’ять тисяч гривенvlcsnap-2014-08-19-17h34m02s37ь за останній місяць зібрали волонтери логістичного центру Об’єднання заради громади “Ядро”. Це гроші, які збирали у банки в магазинах і на вулицях міста. Активісти звітують про кожну витрачену гривню.

– Було закуплено десять бронежилетів – сума 23 тисячі гривень, 7 тисяч 705 гривень на екіпірування 40 батальйону, вісім тисяч гривень на поїздки, 4782 гривні на дизпаливо, 526 гривень на поточні витрати, – каже Андрій Кравчук, представник ГО “Майдан”

Окрім цього чимало тернополян гроші віддавали одразу на склад, де оформляють акт прийому-передачі фінансової допомоги з печатками і підписами. З рук в руки вдалося зібрати за місяць ще більше шістдесяти тисяч гривень, а також кількасот євро і доларів. До “Самооборони Майдану” у Тернополі з травня надійшло більше мільйона гривень, з них дев’ятсот дев’яносто тисяч витратили на придбання амуніції.

– Це кошти тих людей, які цільово через нас закупляли, як посередників, засоби захисту, – розповідає  Юрій Моргун, активіст Тернопільської Самооборони Майдану

Волонтери кажуть, люди у нас дуже добрі, відгукують і допомагають військовим. Долучаються церковні громади, спільноти “Матері в молитві”. В Архикатедральному соборі зібрали близько п’яти тонн допомоги. Знаходиться і чимало відважних, які готові їхати в зону бойових дій і везти допомогу українським солдатам. Волонтери запевняють, військові не голодують. Найважче з харчами тим, хто знаходиться в оточенні, бо їм привезти допомогу практично неможливо. Решта харчами забезпечені, тому тепер на першому плані – спідня білизна, засоби особистої гігієни, а ще обов’язково листи.

– Там, де є вільний доступ, то таких наглих потреб немає. Я маю на увазі харчування. У спорядженні – так, є потреба. Постійні обстріли “Градами”, то все випалюється, попали в намет і все згоріло. На жаль, українська форма дуже неякісна і швидко зношується. Питання амуніції дуже гостро стоїть: форма, налокітники, і навіть не стільки бронежилети, скільки каски є актуальними, – наголошує Юрій Моргун, активіст Тернопільської Самооборони Майдану.

– Просять, ну все зараз просять теплий одяг, термобілизну, кросівки, берці, бо важко їм ходити. Також просили спальники, бо холодно, цигарки просять дуже, чай, печиво і таке різне. Ми питаємо, чи потрібне вам харчування, чи вистачає, то кажуть, що харчування є досить, – каже Христина Феціца, представник ОЗГ “Ядро”

Волонтери наголошують, нехай люди не сумніваються, що їхня допомога буде доставлена адресатам. Лише недавно активісти вкотре повернулися із зони АТО.

– Загальне враження дуже просте – наші війська навчилися воювати. Там, де я був, то дух патріотичний високий. Єдине було прохання не фотографувати і в них не було звички бритися. Я розказую те, що я від хлопців почув, – розповідає Тарас Білан,
представник ГО “Тернопільські підсумки”.