додому благоустрій Тернопільське озеро “цвіте” через спеку і застій води, кажуть фахівці

Тернопільське озеро “цвіте” через спеку і застій води, кажуть фахівці

1370

Поверхня води вкрита зеленими плямами, а неприємний запах відчувається здалеку. Це не екологічна катастрофа, а звичайне явище, що відбувається влітку практично щороку, кажуть в Об'єднанні парків, культури та відпочинку Тернополя. А причина цвітіння та запаху – водорості.

Одне з улюблених місць відпочинку тернополян та гостей міста – Тернопільський став – вкривається цвіллю. Неприємний запах тут з'явився ще тиждень тому і щодня стає сильнішим. Де-не-де, поміж зеленими плямами, видніється біла піна. Це не хімікати, запевняє директор Об'єднання парків культури та відпочинку Тернополя Василь Романюк, а звичайна реакція води, водоростей і повітря, підсилена впливом спеки. Вода в озері безпечна і, якщо ви не чутливі до різких запахів, купатися можете сміливо. Санепідслужба під час останньої перевірки жодних шкідливих речовин у воді не виявила. А причина смороду – водорості, що зацвітають, і застій води.

Василь Романюк, директор Об'єднання парків культури та відпочинку Тернополя: "Чому цвіте озеро, і внутрішнє і загальне озеро, в зв'язку з тим, що багато водоростей і ще саме основне, тому що нема водообміну. Вода зараз перепинена в зв'язку з тим, що має проходити Чемпіонат Європи з водно-моторного спорту. Вся причина в цьому. Ми стараємося постійно, от в п'ятницю прибирали озеро і, мабуть, завтра знову ж таки, стаємо всі працівники і починаємо дальше забирати весь цей непотріб, що викидають: і петбутилки, і обгортки з цукерок, морозива, повністю все, це все наші відпочиваючі, і гості нашого міста".

Так само, як сміття, можна позбутись і водоростей, каже Василь Романюк, але це небезпечно для живих організмів.

Василь Романюк, директор Об'єднання парків культури та відпочинку Тернополя: "Можна позбавитись, є реактиви, але зразу ж таки буде пошкодження планктону, живих організмів, і риби, і все повністю, тому що воно не рекомендовано. А після цього як пройде Чемпіонат, зразу ж шлюзи піднімуться і вода піде, обмін піде і цього вже не буде".

Та це станеться не швидше, ніж наприкінці серпня, адже Чемпіонат Європи з водно-моторного спорту буде з 23 до 25 серпня. Тим часом комунальники докладають зусиль, аби неприємний запах не посилювався. Сьогодні від водоростей чистили внутрішнє озерце навколо острівця "Чайка", а вже завтра планують взятись за берег Тернопільського ставу.

попередня статтяПерш, ніж зносити “хрущовки”, вдосконалять закони
наступна стаття“Нива” – “Нафтовик” Охтирка – 2:2